Krośnieńscy policjanci odzyskali dwie maszyny budowlane, skradzione z terenu budowy na terenie Holandii. Ich wartość to blisko 1 milion złotych. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie obywatela Rumunii.
Pod koniec maja policjanci zostali poinformowani, że kilka dni wcześniej z terenu budowy w Holandii skradziono koparkę. Zamontowane na maszynie urządzenie GPS wskazywało, iż pojazd aktualnie znajduje się w rejonie przejścia granicznego w Barwinku. W efekcie kontroli parkingów, jaką przeprowadzili funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie i policjanci z komisariatu w Dukli, ujawniono ciągnik siodłowy marki Iveco, na naczepie którego znajdowała się koparka i walec drogowy.

Kierowcy ciągnika siodłowego nie było w szoferce. Po kilku minutach funkcjonariusze zauważyli przy jednym z przygranicznych lokali gastronomicznych mężczyznę, który na widok mundurowych chciał się oddalić. Okazało się, że to kierowca iveco. 44-letni obywatel Rumunii został zatrzymany. W jego obecności rozsznurowano plandekę naczepy ciągnika siodłowego Iveco, a w następstwie sprawdzenia numerów seryjnych obydwu maszyn ustalono, że zarówno koparka, jak też przewożony walec drogowy pochodzą z kradzieży. Obcokrajowiec został zatrzymany, natomiast odzyskane pojazdy zabezpieczono. Łączna wartość skradzionych maszyn to 220 000 euro.

W minionym tygodniu policjanci Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego KMP Krosno przesłuchali kierowcę przewożącego skradzione maszyny. 44-letni obywatel Rumunii usłyszał zarzut paserstwa w stosunku do mienia znacznej wartości, za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat .

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.