31 maja Zespół Szkół w Iwoniczu był gospodarzem odbywającego się po raz piąty Powiatowego Pikniku Sportowego.
Na to wydarzenie składał się Turniej Trójek Piłkarskich i Powiatowy Bieg im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Ideą tej cyklicznej imprezy jest obok rywalizacji sportowej także kultywowanie pamięci patrona szkoły, rotmistrza Witolda Pileckiego.

Rywalizację rozpoczęli piłkarze.
Do Turnieju Trójek Piłkarskich zgłoszonych zostało 14 drużyn ze szkół gimnazjalnych, które podzielono na 3 grupy. Zawody rozegrane zostały w systemem każdy z każdym w grupach. Zwycięzcy grup grali o miejsca I-III , natomiast drużyny, które zajęły drugie pozycje w grupach rywalizowały o miejsca IV- VI .

Turniej wygrali zawodnicy Gimnazjum w Zręcinie, którzy nieznacznie, różnicą bramek wyprzedzili Gimnazjum w Klimkówce. Trzecie miejsce zajęli chłopcy z Milczy.

W rywalizacji decydującej o miejscach I-III padły następujące wyniki:
Gimnazjum Milcza I - Gimnazjum Zręcin 1:6
Gimnazjum Milcza I - Gimnazjum Klimkówka 1:4
Gimnazjum Zręcin - Gimnazjum Klimkówka 2:2

Turniej Trójek Piłkarskich w Iwoniczu

Wyniki o miejsca 4-6
Iwonicz II - Rogi II 1:2
Iwonicz II - Iwonicz Zdrój II 0:5
Rogi II - Iwonicz Zdrój II 0:0

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:
Gimnazjum Zręcin
Gimnazjum Klimkówka
Gimnazjum Milcza I
Gimnazjum Iwonicz Zdrój II
Gimnazjum Rogi II
Gimnazjum Iwonicz II
Gimnazjum Odrzykoń I
Gimnazjum Lubatówka II
Gimnazjum Iwonicz I
Gimnazjum Rogi I
Gimnazjum Lubatówka I
Gimnazjum Iwonicz Zdrój I
Gimnazjum Odrzykoń II
Gimnazjum Milcza II
Spotkania sędziowane były przez uczniów Zespołu Szkół w Iwoniczu: Marcina Lenika, Jakuba Kijowskiego, Nikodema Wierdaka i Kamila Królickiego.

Powiatowy Bieg im. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Po zakończeniu zmagań piłkarskich na starcie stanęli biegacze.

Najpierw do rywalizacji przystąpiły dziewczęta ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które miały do pokonania dystans 800 metrów.
Wśród gimnazjalistek zwyciężyła Oktawia Kinel z Iwonicza. Drugie miejsce zajęła Klaudia Kludacz ze Zręcina, a trzecia była Kamila Żołna także ze Zręcina.

Wśród zawodniczek ze szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjna była Aleksandra Szewczyk z MZSP Miejsce Piastowe, drugie miejsce zajęła Patrycja Domaradzka a trzecia była Barbara Szumańska obie z Zespołu Szkół w Iwoniczu.

Chłopcy rywalizowali na nieco dłuższym dystansie - 1200 metrów.
Najlepszym gimnazjalistą okazał się Karol Sokół z Lubatówki, który zdobył złoty medal. Srebrny medal zdobył Dominik Kijowski z Milczy, a brązowy Wiktor Zając z Rogów.

Pośród zawodników szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Mateusz Wokurka z Zespołu Szkół w Iwoniczu, który wyprzedził kolegę ze szkoły Grzegorza Moskala. Trzecie miejsce zdobył Kamil Sanocki z Zespołu Szkół w Jedliczu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi również dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Krośnieński. Wręczali je na zakończenie: Teresa Kuźniar-Naczelnik Wydziału Oświaty oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu Leszek Zajdel.

V Powiatowy Piknik Sportowy w Zespole Szkół w Iwoniczu

Na zakończenie Pikniku wręczono także nagrody dla uczniów, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie wiedzy o rotmistrzu Witoldzie Pileckim: Dominiki Ganczarskiej, Sławomira Ziemiańskiego i Kingi Zygarowicz.

Sportowe zmagania urozmaicały wokalne i taneczne występy uczniów Zespołu Szkół w Iwoniczu.
Udostępnij ten artykuł znajomym: