Po raz drugi na obiektach krośnieńskiego MOSiRu odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar IPA Region Krosno.
Po niespełna czterech latach w Krośnie rozegrano ponownie Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar IPA Region Krosno. Zaproszenie do Turnieju przyjęły trzy drużyny z sekcji zagranicznych IPA tj. z Rumunii, Włoch i Ukrainy a także drużyna reprezentująca policję Słowacką oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Gospodarzem Turnieju była drużyna z regionu IPA Krosno.

Turniej poprzedzony został konferencją z udziałem przedstawicieli z regionów IPA i władz Krosna. Odbyła się ona w czwartek na terenie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. - Region IPA Krosno cały czas utrzymuje kontakty z regionami IPA z całej Europy. Turniej turniejem, a jest to przede wszystkim znakomita okazja do spotkania się członków stowarzyszenia ale także naszych rodzin. Jest to okazja do rozmów i wymiany doświadczeń - mówi Andrzej Krukar, Przewodniczącego Regionu IPA Krosno.

Turniej IPA Region Krosno

Rozgrywki odbywały się w systemie "każdy z każdym" a jedno spotkanie trwało 15 minut. - Nie ma tutaj zwycięzców ani przegranych. Każda drużyna ma możliwość zmierzenia się z przeciwnikami z innego kraju. Chodzi o budowanie pozytywnej atmosfery wśród służb mundurowych z całej Europy - tłumaczył aspirant Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Wyniki spotkań:
KM PSP Krosno - Policja Słowacja 1:3
IPA Rumunia - IPA Ukraina Lwów 0:5
IPA Italia - IPA Krosno 0:4
KM PSP Krosno - IPA Rumunia 1:2
IPA Ukraina Lwów - IPA Italia 4:1
Policja Słowacja - IPA Krosno 1:0
IPA Italia - KM PSP Krosno 0:4
IPA Krosno - IPA Ukraina Lwów 0:3
IPA Rumunia - Policja Słowacja 1:3
KM PSP Krosno - IPA Krosno 0:4
Policja Słowacja - IPA Ukraina Lwów 1:1
IPA Rumunia - IPA Italia 5:0
KM PSP Krosno - IPA Ukraina Lwów 1:5
IPA Italia - Policja Słowacja 1:8
IPA Krosno - IPA Rumunia 3:1

Turniej IPA Region Krosno

Klasyfikacja końcowa:
1. IPA Ukraina Lwów
2. Policja Słowacja
3. IPA Krosno
4. IPA Rumunia
5. KM PSP Krosno
6. IPA Italia

Tytuł najlepszego bramkarza turnieju zdobył Jan Mulik z drużyny Policja Słowacja. Królem strzelców turnieju z dorobkiem 8 bramek został Sergiej Kosak z IPA Ukraina Lwów a MVP turnieju Peter Gula z drużyny Policja Słowacja.

Nagrody i puchary wręczali m.in.: Andrzej Krukar - Przewodniczącego Regionu IPA Krosno, podinspektor Leszek Buryła - Komendant Miejski Policji w Krośnie, st. bryg. Krzysztof Korzec - Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, Antoni Dębiec - Dyrektor MOSiR Krosno, Marian Majowicz - Honorowy Prezes Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA, podinspektor Robert Wróbel - Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie, komisarz Krzysztof Łopuszański - z-ca Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie, młodszy aspirant Beata Raus - Pełnomocnik do Spraw Ochrony Informacji Niejawnych z KM Policji w Krośnie.

Turniej IPA Region Krosno

Turniej prowadził Bogdan Żdan z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji a aspirant Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie był tłumaczem na język angielski.

IPA to skrót od International Police Association - Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji założonego 1 stycznia 1950 roku. Do Stowarzyszenia należy obecnie ponad 300 tys. policjantów z 66. krajów. IPA jest największym stowarzyszeniem policyjnym na świecie i posiada statut konsultacyjny Rady Europy i status konsultacyjny Rady Spoleczno-Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Turnieju.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.