W niedzielę 19 czerwca na stadionie w Lubatówce rozegrany został III Powiatowy Turniej Sportowo-Pożarniczy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
W turnieju wzięło udział 11 drużyn - 6 drużyn MDP dziewcząt i 5 drużyn MDP chłopców, z jednostek OSP z terenu gminy Chorkówka, Jedlicze, Korczyna i Wojaszówka. Zorganizowano go przed wakacjami aby obydwie drużyny, które w roku ubiegłym zajęły pierwsze miejsca na powiatowych zawodach, tj. MDP chłopców z Bajd oraz MDP dziewcząt z Iskrzyni, mogły sprawdzić swoje przygotowanie do zawodów wojewódzkich które odbędą się 25 czerwca w Trzcinicy.

Drużyny rywalizowały w pięciu konkurencjach tj."Sztafeta", "Ćwiczenie bojowe", "Musztra", "Dystynkcje" i "Rzucamy do celu". Dwie ostatnie to konkurencje mające urozmaicić przebieg turnieju i dać szansę na rywalizację słabszym zespołom. W "Dystynkcjach" sprawdzano znajomość dystynkcji w Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Strażach Pożarnych, a w „Rzucamy do celu” sprawdzano umiejętności w dokładności rzucania rzutkami.

III Powiatowy Turniej Sportowo-Pożarniczy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Drużyny prezentowały wysoki i wyrównany poziom. O pierwszych miejscach w grupie MDP dziewcząt i chłopców decydowały wyniki ćwiczenia bojowego. Klasyfikacja końcowa:

MDP dziewcząt
1. Szczepańcowa
2. Kobylany
3. Iskrzynia
4. Bajdy
5. Pietrusza Wola
6. Żarnowiec

MDP chłopców
1. Iskrzynia
2. Dobieszyn
3. Bajdy
4. Podniebyle
5. Męcinka

Turniej został zorganizowany przy współudziale m.in. Starosty Krośnieńskiego, Prezydenta Miasta Krosna, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, Burmistrza Gminy Iwonicz-Zdrój, a także Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Iwoniczu-Zdroju oraz wszystkich jednostek OSP z tej gminy, tj. Lubatówki, Lubatowej, Iwonicza i Iwonicza-Zdroju.
Udostępnij ten artykuł znajomym: