"Bezpiecznie na wakacyjnych drogach" to akcja skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na stadionie przy ul. Legionów zorganizowano pokazy dla dzieci.
W poniedziałek na stadionie przy ulicy Legionów w Krośnie zorganizowano pokazy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Wydarzenie miało na celu zwiększenie świadomości jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dbanie o sprawność pojazdów i przewidywanie sytuacji na drodze. Dzieci mogły obejrzeć pokaz hamowania pojazdu ze sprawnymi i nie sprawnymi amortyzatorami i jaka jest odległość hamowania samochodu osobowego, pustego autobusu i ciągnika siodłowego z naczepą. Zaprezentowano także niebezpieczną sytuację jaka może zdarzyć się na drodze dwujezdniowej i jednokierunkowej kiedy to jeden z pojazdów wyprzedza drugi na przejściu dla pieszych.

Pokaz na Legionów

Licznie zebrane dzieci, które przybyły na stadion obejrzały również symulację zdarzenia drogowego - potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Dowiedziały się jak należy zachować się w takich sytuacjach kiedy są świadkami takiego zdarzenia. W tym pokazie wziął udział zastęp strażaków, załoga karetki pogotowia oraz patrol policji.

Wśród publiczności rozdano zaproszenia do Stacji Kontroli Pojazdów Panmar uprawniające do sprawdzenia stanu technicznego samochodu przed wakacjami za 1,23 zł. Klasa, która wykaże się największą aktywnością w promowaniu bezpieczeństwa - z której polecenia zostanie dokonanych najwięcej sprawdzeń zostanie nagrodzona ufundowaną przez Panmar wycieczką do Centrum Nauki Kopernik lub inną nagrodą dydaktyczną.

Organizatorem akcji był Urząd Miasta Krosna, Komenda Miejska Policji w Krośnie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, Pogotowie Ratunkowe w Krośnie, Panmar, Automobilklub Małopolski w Krośnie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie oraz Krośnieńskie Stowarzyszenie Motorowe.

Udostępnij ten artykuł znajomym: