18 czerwca br. przeszedł do historii piłki nożnej w Kobylanach. Społeczność związana z Ludowym Klubem Sportowym "Victoria" świętowała jubileusz 70-lecia powstania.
Pierwszym akcentem jubileuszowych obchodów był mecz drużyn młodzieżowych Victorii. Po nim odbyła się msza święta w intencji piłkarskiej braci z Kobylan, którą celebrował pochodzący z Łęk Dukielskich ks. Jan Wilusz oraz wikary Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Kobylanach ks. Piotr Fil. W jubileuszowej homilii kapłan wspomniał nieżyjących zawodników, działaczy i trenerów klubu sportowego z Kobylan.

70-lecie Victorii Kobylany

Po mszy miała miejsce oficjalna część jubileuszu, spotkanie odbyło się na stadionie Victorii z udziałem obecnych i byłych zawodników, trenerów i działaczy klubowych.

Wśród gości znaleźli się: poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca, Starosta Krośnieński Jan Juszczak, Wójt Gminy Chorkówka Andrzej Koniecki, Przewodniczący Rady Gminy Chorkówka Maciej Sekuła, wiceprezesi Podkarpackiego ZPN - Wojciech Zając i Jacek Adamski a także wiceprezes OZPN w Krośnie Robert Pieszczoch. Były gratulacje, podziękowania i życzenia sukcesów w następnych latach. Jubileusz zbiegł się z awansem piłkarzy, trenowanych przez Wojciecha Florczaka, do klasy A.

70-lecie Victorii Kobylany

Prezes Victorii Kazimierz Krężałek przedstawił krótki rys historyczny klubu. We wspomnieniach nie zabrakło nazwisk byłych i obecnych piłkarzy, działaczy oraz ważnych dla klubu postaci i darczyńców. Podziękował także osobom zaangażowanym w działalność i rozwój klubu, zawodnikom, Kołu Gospodyń Wiejskich oraz miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

W części artystycznej wystąpiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich prezentując specjalną piosenkę o Victorii. Po niej wręczono medale i odznaczenia oraz okolicznościowe upominki.

70-lecie Victorii Kobylany

Po zakończeniu oficjalnej części jubileuszu odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami "Victorii" Kobylany i "Resovi" Rzeszów. Mecz wygrała drużyna gości 7:1, a strzelcami goli byli: dla Victorii - Bartosz Subik, a dla Resovii: Adamski, Pałys-Rydzik, Kmiotek, Bieniasz 2x, Natkaniec i Gralec. Mecz prowadziła trójka sędziowska: Gurgacz, Matuszek i Żyłka.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.