Długo wyczekiwany moment wyremontowania drewnianego mostu na rzece Lubatówka w Głowience (gmina Miejsce Piastowe) w ciągu drogi powiatowej Krosno - Rogi - Iwonicz przeszedł już do historii. Dziś odbyło się oficjalne otwarcie.
Było symboliczne przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głowience alarmowo dwukrotnie przejechali przez most.

W oficjalnym otwarciu uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Krośnie na czele ze starostą krośnieńskim Janem Juszczakiem, przedstawiciele Gminy Miejsce Piastowe na czele z wójtem Markiem Klarą oraz przedstawiciele wykonawcy.

Roboty, które rozpoczęły się w czerwcu br. obejmowały m.in. remont i adaptację podpór, wykonanie ustroju nośnego, bitumicznych warstw jezdni mostu, montaż barieroporęczy, remont dojazdów do mostu i umocnień koryta rzeki. Szerokość całkowita mostu wynosi 9,70 metra, w tym nawierzchnia oraz chodnik jednostronny 2 metry. Nośność została zwiększona do 40 ton.

Wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu był Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie. Koszt inwestycji to blisko 900 tys. zł.