W dniu 26 czerwca br. odbył się jubileuszowy XXX Bieg im. Ignacego Łukasiewicza Ziemią Krośnieńską.
Tradycyjnie przed biegiem głównym odbyły się biegi krótkie dla dzieci i młodzieży z podziałem na kategorie wiekowe. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i różnego rodzaju gadżetów oraz pamiątkowe dyplomy.
Do Biegu Głównego przystąpiło 71 zawodników, którzy o godzinie 16:00 wystartowali z Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce przemierzając 10. kilometrową trasę o zróżnicowanej konfiguracji terenu. Na mecie w Rogach jako pierwszy zameldował się Ignacy Domiszewski z UKS Halicz, którego czas wyniósł 0:33:16,39.
Zawodnicy z pierwszych trzech miejsc w biegu głównym w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymali puchary i nagrody pieniężne.

Klasyfikacja generalna kobiet:
1. Katarzyna Albrycht (0:37:57,06)
2. Marta Prajzner (0:37:59,35)
3. Marzena Moskal (0:43:54,12)

Klasyfikacja generalna mężczyzn:
1. Ignacy Domiszewski (0:33:16,39)
2. Marcin Niezgoda (0:33:34,72)
3. Kamil Mezglewski (0:33:49,99)

W poszczególnych kategoriach wiekowych za zajęcie miejsc 1 – 3 zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, a pierwsze miejsca dodatkowo premiowane były nagrodą pieniężną. Wszyscy zawodnicy biorący udział w tegorocznym biegu na mecie odebrali pamiątkowy medal oraz dyplom za udział.

Nagrody dla zwycięzców wręczali: przewodniczący Rady Gminy Wiktor Skwara, prezes LUKS „Burza” Rogi Zbigniew Stanisz oraz współorganizator biegu Sławomir Szewczyk.
W czasie imprezy zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, w którym występowali młodzi wokaliści STUDIA GAMA oraz grupa mażoretkowa BLACK STARS. Gwiazdą wieczoru był Kamil Kevin Suski. Po programie artystycznym odbył się festyn z zespołem QUATRO.

Organizatorami imprezy byli: Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, LUKS Burza Rogi, Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, Podkarpackie Zrzeszenie LZS w Rzeszowie. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy.

Oceń artykuł