W dniach 9-12.06. 2016 roku w Głuchołazach (woj. opolskie) został zorganizowany Finał Mistrzostw Polski w piłce ręcznej Szkół Podstawowych.
Województwo Podkarpackie reprezentowały mistrzynie (złote medalistki) zawodniczki Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej. W zawodach wzięło udział 24 zespołów chłopców i dziewcząt - mistrzów lub wicemistrzów każdego województwa. Mecze rozgrywane były 2 x 15 minut.

Fantastycznie spisały się szczypiornistki szkoły podstawowej w Posadzie Górnej, które zajęły historyczne 5 miejsce (pierwszy raz w historii Podkarpacia drużyn dziewcząt tak wysokie miejsce, dotychczas była to 7 lokata).

Pierwsza faza turnieju to mecze w grupach, w których to drużyna Posady zanotowała 2 zwycięstwa grając fantastycznie w obronie (z Rogowem 18 - 3 i Obornikami Śląskimi 15 - 2) i jedną porażkę (Płockiem 20 - 18 na 2 minuty do końca był remis). W meczu, który decydował bezpośrednio o awansie do najlepszej czwórki turnieju dziewczęta przegrały z Tczewem 17 - 9 .

Kolejny mecz z drużyną Stadnickiej Woli (mistrz województwa świętokrzyskiego) przesądził o awansie do 6 mistrzostw. I tym razem zespół Posady po niesamowicie zaciętym meczu zwyciężył 11 - 10 mimo, że 7 minut do końca przegrywał 10 - 6. Bramkę na wagę awansu na 10 sekund przed końcem meczu zdobyła Maria Przybyła.

Ostatnie spotkanie mistrzostw decydowało, która z drużyn zajmie 5 miejsce w Polsce. Szczypiornistki z Posady Górnej zmierzyły się z Kraśnikiem (wicemistrz województwa Lubelskiego). Również ten mecz trzymał w napięciu do ostatnich sekund, ostatecznie zakończył się wygraną drużyny z Podkarpacia 13 - 12.

Rewelacyjnie w całym turnieju spisała się Izabella Rodzinka, która jednogłośną decyzją wszystkich trenerów została wybrana najlepszą bramkarką Mistrzostw Polski 2016 roku.

Izabella Rodzinka

Najlepsze zawodniczki drużyny: Rogula Urszula - 34 bramki, Przybyła Maria - 28.
W całym turnieju drużyna zdobyła 84 bramki tracąc 64.

5 miejsce w Polsce to niewątpliwie ogromny sukces drużyny z tak małej miejscowości i efekt ciężkiej pracy na treningach (4 razy tygodniowo) dziewcząt! Na uwagę zasługuje fakt, iż w drużynie z Posady Górnej grały głównie dziewczęta z 4, 5 klasy (7 zawodniczek) i 6 klasy. Pozostałe drużyny w swoich składach miały dziewczęta 6 klas.