Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Chorkówka rozegrany w Zręcinie zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Tęcza Zręcin w finałowym spotkaniu pokonała Nafciarza Bóbrka.
Turniej rozegrany została w sobotę i niedzielę (2-3.07) na stadionie Tęczy Zręcin.

Po pasjonującej rywalizacji w finałowym spotkaniu lepsza okazała się Tęcza Zręcin, która dopiero po rzutach karnych pokonała "czarnego konia" turnieju Nafciarza Bóbrka. Tutaj historia zatoczyła koło, bowiem ostatni gminny turniej w Zręcinie rozegrany został 10 lat temu i własnie w nim triumfowała Tęcza. - Doskonale pamiętam ten turniej ponieważ wystąpiłem w nim już jako senior - wspomina strzelec decydującego rzutu karnego i prezes Tęczy Zręcin Daniel Bałuka. - Dzisiejszy finał był bardzo ciężki. Bóbrka postawiła się, chciała się zrewanżować za wysoką porażkę w sobotę. Dziękuję za możliwość organizacji turnieju Urzędowi Gminy, GOKowi a także działaczom i postronnym osobom które pomagały przy jego organizacji. Dziękuję zawodnikom, szczególnie tym młodym którzy dopisali. Mamy świadomość tego, że starsi zawodnicy powoli będą się wykruszać i trener Andrzej Biały będzie stawiał na młodych - dodał Daniel Bałuka.

Wideo

Najlepsze drużyny otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu piłkarskiego, zwycięzca również okolicznościowy puchar. Wszystkie drużyny piłki i dyplomy.

Wyróżniono także dwóch zawodników z drużyn występujących w finałowym spotkaniu - Damiana Wąchałę z Tęczy Zręcin i Andrzeja Kuryja z Nafciarza Bóbrka (najstarszy zawodnik w turnieju, rocznik 1958).