Przy udziale władz samorządowych, państwowej i ochotniczej straży pożarnej odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania nowego wozu bojowego dla OSP Klimkówka.
Opłacił się wysiłek strażaków - ochotników z Klimkówki, którzy od wielu miesięcy starali się o zakup nowego samochodu strażackiego.

Dzięki własnym środkom finansowym oraz dofinansowaniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rady Miejskiej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od listopada 2015 roku strażacy są w posiadaniu nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Renault Master.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojazd został wyposażany w nowy sprzęt a w ostatnią sobotę 9 lipca odbyła się uroczystość jego oficjalnego przekazania. - Już jako stary strażak chciałbym Wam - młodszym druhom życzyć aby ten samochód był zawsze sprawny i tak lśniący jak w dniu dzisiejszym, aby jak najrzadziej wyjeżdżał do zdarzeń. A jak już się coś zdarzy abyście mieli tyle szczęśliwych powrotów ile wyjazdów - mówił podczas uroczystości były prezes OSP Klimkówka dh Józef Krukar.

Koszt zakupu nowego samochodu to ponad 131 tys. zł.

Nowy samochód OSP Klimkówka

Głównym punktem programu było wręczenie kluczyków do samochodu i aktu przekazania na ręce prezesa jednostki dh Rafała Janigę przez Burmistrza Gminy Rymanów Wojciech Farbańca, Przewodniczącą Rady Miejskiej w Rymanowie Krystynę Ostap i Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie dh Jana Kilara. Pojazd poświęcił proboszcz parafii w Klimkówce ks. Henryk Stec.

Sobotnia uroczystość była okazją do podziękowania tym, którzy przyczynili się do zakupu nowego wozu bojowego a także uhonorowania zasłużonych dla miejscowej OSP druhów.

Wideo

Historia powstania OSP Klimkówka sięga roku 1889 roku, kiedy to właściciel dworu Stanisław Ostaszewski kupuje dla wsi Klimkówka sikawkę ręczną. Dwa lata później Rada Gminy w Klimkówce kupuje drugą sikawkę i nadaje organizacji nazwę "Straż Pożarna przy Kółku Rolniczym". W 1897 roku w sądzie we Lwowie Rada Gminy rejestruje organizację pod nazwą "Ochotnicza Straż Pożarna w Klimkówce".
Pierwszym pojazdem w historii OSP był wóz konny kupiony w pierwszych latach powojennych. Pierwszy samochód marki Dodge jednostka kupuje w 1958 roku a w 1974 roku otrzymuje samochód marki Żuk. W 1992 roku OSP w Klimkówce wzbogaca się o średni samochód gaśniczy Daf z pełnym wyposażeniem który jest do chwili obecnej sprawny technicznie i zdolny do działań bojowych. Kolejnym samochodem w historii jednostki był wóz bojowy na podwoziu Stara 266 który trafia do OSP w 2009 roku.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.