W tym roku uroczystości odbyły się przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.
- Wasz codzienny trud i zaangażowanie w realizację obowiązków służbowych sprawiają, że mieszkańcy naszego miasta i powiatu krośnieńskiego mogą czuć się bezpiecznie. Efektywność pełnionej przez Was służby znajduje odzwierciedlenie w wysokim wskaźniku wykrywalności naszej jednostki. Wasze zasługi w tym zakresie zostały docenione poprzez wyróżnienia, odznaczenia resortowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Niech będą one podziękowaniem za Waszą ciężką pracę i stanowią motywację do dalszego rozwoju zawodowego - mówił zwracając się do policjantów podinspektor Leszek Buryła, Komendant Miejski Policji w Krośnie. Podkreślił także jak ważna jest dobra współpraca z samorządami i innymi służbami. Były one licznie reprezentowane podczas uroczystości - Państwa obecność wśród nas w tym szczególnym dniu potwierdza, że działalność krośnieńskiej policji jest pozytywnie oceniana. Gdyby nie Państwa osobiste zaangażowanie oraz między interdyscyplinarne współdziałanie rozwiązanie wielu problemów byłoby znacznie trudniejsze a czasami wręcz niemożliwe. Bez Was nie bylibyśmy w stanie osiągnąć tak dobrych efektów - mówił podinspektor Leszek Buryła.

Święto Policji z Krośnie

Święto policji w Krośnie było okazją do wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe (będą one obowiązywać od 24 lipca br.). W tym roku awanse otrzymało łącznie 73 policjantek i policjantów - 1 w korpusie oficerów młodszych Policji, 54 w korpusie aspirantów Policji,17 w korpusie podoficerów Policji i 1 w korpusie szeregowych. Tym samym w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie i podległych jej komisariatach będzie pełnić służbę 34 oficerów, w tym 9 starszych, 143 aspirantów, 72 podoficerów i 2 szeregowych.

W imieniu awansowanych policjantów głos zabrał nadkomisarz Marek Śliwiński - Awanse na wyższe stopnie służbowe są dla nas wyróżnieniem i podziękowaniem. Musze jednocześnie zapewnić, że dołożymy wszelkich starań aby w przyszłości pracować równie sumiennie oraz jak najlepiej realizować swoje obowiązki służbowe - mówił nadkomisarz Marek Śliwiński.Podczas uroczystości wręczono okolicznościowy medal 25-lecia NSZZ Policjantów. Otrzymał go Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.