Funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka zatrzymali trzech nielegalnych imigrantów - dwóch z Syrii i Irańczyka w Kobylanach. Mężczyźni dostali się do Polski ukryci w naczepie tira wracającego z Turcji.
15 listopada, funkcjonariusze SG z Sanoka wspólnie z Policją z Dukli, prowadzili czynności kontrolne w miejscowości Kobylany. W trakcie działań zatrzymano trzech młodych mężczyzn, którzy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy ukrywając się w naczepie polskiego tira. Jak wyjaśnili, na parkingu w Turcji weszli do naczepy i ukryli się między kadziami z farbą. Celem ich podróży miały być Niemcy.

Również, w trakcie postępowania wyjaśniającego, jako świadek został przesłuchany kierowca ciężarówki. Zeznał, że nic nie wiedział o turystach na gapę.

Zatrzymani to dwaj obywatele Syrii, w wieku 19 i 21 lat oraz 11-letni obywatel Iranu.

Aktualnie, Sąd Rejonowy w Krośnie wydał postanowienie o umieszczeniu pełnoletnich Syryjczyków w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców, a 11-latka w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Przemyślu. Cała trójka będzie oczekiwać na wydalenie z Polski.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.