Dożynki w Długiem były ukoronowaniem wysiłku rolników z Gminy Jedlicze.
Gminne dożynki Gminy Jedlicze odbyły się w niedzielę 21 sierpnia w miejscowości Długie. Poprzedziła je polowa uroczysta msza święta w intencji rolników podczas której poświęcone zostały wieńce dożynkowe.

Po mszy burmistrz gminy Jolanta Urbanik złożyła życzenia i podziękowała za trud rolnikom oraz wszystkim związanym z rolnictwem i dbającym o zagospodarowanie plonów. - Z wdzięcznością chylę czoła dziękując za Waszą pracę, dziękując za chleb codzienny i owoce Waszego plonu, ofiarowane nam wszystkim. W imieniu własnym oraz wszystkich mieszkańców Gminy Jedlicze dziś oddaje Wam należny szacunek i wdzięczność z całego serca - mówiła burmistrz. Rolnikom wręczyła pamiątkowe dyplomy a delegacje wieńcowe na jej ręce złożyły bochny chleba i kołacze które następnie zostały podzielone wśród gości.

Podczas dożynek gminnych nie zabrakło stołów z tegorocznymi plonami przygotowanymi przez mieszkańców a także części artystycznej w której zaprezentowały swój dorobek zespoły muzyczne. Dożynki zakończyły się zabawą taneczną.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Długiego.