Krośnieńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do sklepu w Krościenku Wyżnym. Trzeciego z włamywaczy zatrzymał przypadkowy świadek.
Przed północą w czwartek 18 sierpnia dyżurny krośnieńskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące włamania do sklepu w Krościenku Wyżnym. Zgłaszającym był mieszkaniec gminy, który przechodząc w pobliżu usłyszał hałas dobiegający z wnętrza sklepu. Obserwując lokal zauważył trzech mężczyzn. Dwóch z nich oddaliło się z reklamówkami wypełnionymi towarem, trzeci natomiast ukrył się. Zgłaszający podjął próbę ujęcia włamywacza, którego po szamotaninie i krótkim pościgu obezwładnił.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali wskazanego sprawcę. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Krosna. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. Okazało się, że sprawcy po wyważeniu drzwi dostali się do środka i ukradli alkohol, papierosy oraz artykuły spożywcze. Policjanci przystąpili do ustalania pozostałych sprawców włamania. Już po kilku godzinach funkcjonariusze zatrzymali dwóch, zupełnie zaskoczonych włamywaczy. Mężczyźni to mieszkańcy Krosna. Część skradzionego towaru udało się odzyskać.

Zatrzymani mężczyźni przyznali się jeszcze do włamania, którego dopuścili się kilka tygodni wcześniej do innego sklepu, również na terenie Krościenka Wyżnego.