Cztery osoby trafiły do szpitala w tym dwie w stanie ciężkim po zderzeniu dwóch samochodów w Żarnowcu. Wypadek miał miejsce tuż po północy.
Mieszkańców Żarnowca (Gmina Jedlicze) tuż po północy obudził potężny huk i zgrzyt. Okazało się, że na wysokości Muzeum Marii Konopnickiej zderzyły się dwa samochody osobowe - BMW i Ford.

Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem escortem jadąc w kierunku Zręcina na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i zjechał na przeciwny pas ruchu gdzie zderzył się z jadącym w kierunku Jedlicza samochodem marki BMW.

Wypadek w Żarnowcu

Siła uderzenia była tak duża, że do wyciągnięcia kierowcy forda z pojazdu strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. W fordzie oprócz kierowcy podróżowała pasażerka, ją z wraku pojazdu wyciągnęli ratownicy medyczni. W BMW podróżowało pięć osób, dwie z nich wymagały pomocy medycznej.

Wideo

Łącznie do krośnieńskiego szpitala zostały przetransportowane cztery osoby czterema karetkami - dwie z forda i dwie z BMW.

Droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana. Policjanci będą teraz wyjaśniać szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.