W Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017.
Msza święta w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, której przewodniczył ks. abp. Adam Szal poprzedziła wojewódzką inaugurację roku szkolnego.

Główne uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:30 w auli Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym od wprowadzenia sztandaru i hymnu państwowego. Następnie gości przywitał dyrektor ZS ks. Leszek Przybylski a ks. Rafał Kamiński przedstawił referat "Przeszłość splata się z teraźniejszością" - o koncepcji kształcenia zawodowego na podstawie myśli bł. ks. Bronisława Markiewicza. Była również część artystyczna przygotowana przez absolwentów i uczniów Michalickiego ZSP, wystąpili zaproszeni goście.

W uroczystościach wzięli udział m.in.: Wiceminister Edukacji Narodowej Marzenna Drab, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, parlamentarzyści, samorządowcy, nauczyciele i uczniowie.

W roku szkolnym 2016/2017 na Podkarpaciu naukę rozpoczęło ponad 280 tysięcy uczniów.