10 września 2016 roku na stadionie LKS Nurt Potok odbył się V Piknik Rodzinny.
Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez Stowarzyszenie "Troska o Twoją Przyszłość”" oraz LKS Nurt Potok. Do przygotowania imprezy przyłączyły się także organizacje z Potoka:Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Rada Parafialna, Akcja Katolicka i Apostolstwo Dobrej Śmierci.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 14:00 meczem piłkarskim drużyn Smerfów Potok oraz Olimpik Wojaszówka - Zręcin z rocznika 2006-2009. Pamiątkowe puchary ufundowane przez Jana Łaszcza wręczyli drużynom Starosta Krośnieński - Jan Juszczak, Prezes LKS Nurt Potok - Wojciech Kłosowicz oraz Prezes Stowarzyszenia "Troska o Twoją Przyszłość" - Lidia Lipka. W tym roku na uczestników czekało wiele atrakcji. W trakcie trwania pikniku, dzieci wraz z rodzicami mogli uczestniczyć w rozgrywkach i zabawach sportowych organizowanych przez członków Stowarzyszenia "Troska o Twoją Przyszłość", LKS Nurt Potok oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego. Na uczestników czekały liczne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie.

Piknik Rodzinny w Potoku

Podczas gdy dzieci były pochłonięte zabawą, rodzice mogli obejrzeć pozostałe atrakcje przygotowane przez organizatorów:
Wystawy:
- Rzeźby Jana Gajdy
- Figurki Grzegorza Żywickiego i Zenona Gawrona
- Modelarstwo Andrzeja Dyląga
- Decoupage Marii Wnęczak
- Stoisko Ochotniczej Straży Pożarnej z Potoka
- Stoisko turystyczne przygotowane przez Stowarzyszenie Turystyczne Cyba z Jedlicza;
- Stoisko Podkarpackiego Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego "Wielkie Serce";
- Stoisko malowania twarzy Joanny Kozubal

Ucztę muzyczną podczas pikniku zapewnili uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojaszówce, dzieci i młodzież z Podkarpackiego Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego "Wielkie Serce" oraz mieszkańcy Potoka i Gminy Jedlicze. Jak zwykle niezwykłą charyzmę muzyczną zaprezentował zespół śpiewaczy "Kamratki", który jest stałym bywalcem imprez organizowanych przez Stowarzyszenie oraz kapela "Białobrzeżanie", która zagościła u nas pierwszy raz. Od niedawna wokalistką kapeli "Białobrzeżanie" jest członkini Stowarzyszenia - Gabriela Lipka.

Piknik Rodzinny w Potoku

Podczas pikniku odbył się pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie. Największą popularnością cieszył się pokaz fitness przygotowany przez członkinie grupy Aktywnie i Zdrowo w Gminie Wojaszówka - trenerki Fit&Fab Akademia Sylwetki. Dziewczyny porwały widownie i wszyscy wspólnie wykonywali ćwiczenia. Oczywiście na pikniku nikt nie chodził głodny. W bufecie można było zjeść zapiekanki oraz pyszne domowe ciasta, przygotowane przez mieszkańców Potoka, a także frytki oraz popcorn, które przygotowało KGW z Potoka.

Sponsorami pikniku byli:
- Starostwo Powiatowe w Krośnie
- LGD Kraina Nafty
- Splast Sp. z o.o. z Jedlicza
- AR Glass Paweł Argasiński
- Huta Deco-Glass z Krosna
- Krośnieńskie Stowarzyszenie Motorowe KSM Krosno
- Tomasz Bieniek - wata cukrowa
- Piekarnia GS Jedlicze

Podczas Pikniku odbyła się licytacja przedmiotów, podarowanych przez sponsorów, wystawców oraz członków w/w organizacji. Cały dochód zgodnie z ogłoszoną zbiórką publiczną nr 2016/3139/OR zostanie przeznaczony na zakup namiotu ekspresowego, który będzie służył wszystkim organizacjom społecznym z Potoka, które przyłączyły się do organizacji tej imprezy.

Bardzo serdecznie dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do organizacji V Pikniku Rodzinnego w Potoku.