Blisko 500 litrów wina bez polskich znaków akcyzy zatrzymali 21 listopada funkcjonariusze Straży Granicznej w trakcie przywróconej tymczasowo kontroli granicznej w Barwinku.
21 listopada funkcjonariusze Straż Granicznej z Sanoka kontrolowali pojazdy w okolicach przejścia granicznego w Barwinku. Do rutynowej kontroli został zatrzymany samochód dostawczy na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W efekcie przeprowadzonej rewizji w części ładunkowej samochodu funkcjonariusze ujawnili 700 butelek wina bez polskich znaków akcyzy. Kierujący pojazdem 40-letni ob. Ukrainy nie potrafił wskazać odbiorcy ani miejsca gdzie wino miało trafić.

alkohol bez akcyzy

W związku z podejrzeniem nielegalnego wprowadzenia do obrotu wyrobów akcyzowych, towar którego wartość rynkowa wynosi ok. 3 tysięcy złotych został zatrzymany i przekazany do UC w celu dalszego postępowania.

Jest to już trzeci przypadek ujawniony przez funkcjonariuszy w związku z przywróceniem tymczasowej kontroli granicznej na granicy wewnętrznej. Od początku listopada zatrzymano w sumie ponad 3 tys. litrów wina różnych marek o szacunkowej wartości ok. 20 tys. złotych.

Zgodnie z procedurą, towar został przekazany funkcjonariuszom Urzędu Celnego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.