Huragan Jasionka rozgromił Jasiołkę Świerzowa Polska 6:0 (2:0) w meczu 7. kolejki B klasy.
1-0 Turek 33’;
2-0 Turek 35’;
3-0 Zima 62’;
4-0 Zima 78’;
5-0 Krowicki 86’;
6-0 Zima 88’.

Huragan: Gac- Kotłowski, Kuliga, Majchowicz, Twardzik- Drozd, Zima, Szyszlak- Krowicki, Turek (65’ Askri,)
Jasiołka: Smolik P.- Kozubal, Pisula, Gancarz (46’ Buczyński, Lech- Zając Baniak, Giemza, Smolik D.- Flejma, Wiklowski
Żółte kartki: Baniak, Kozubal, Lech
Sędziowali: Kamil Kozioł, Daniel Aleksander i Konrad Majewski.
Widzów: 110

Gospodarze liczyli na zwycięstwo, jednak nikt nie przypuszczał, że będzie ono tak efektowne. Przez pierwsze 20 minut obydwie drużyny próbowały stworzyć coś groźnego pod bramą przeciwnika, niestety „nie wchodziło”. Dopiero w 33 minucie na lewym skrzydle piłkę otrzymał Turek i po krótkim sprincie z bardzo ostrego kąta strzelił w długi róg Smolikowi. 1:0.

Dwie minuty później lewą nogą i z idealnej pozycji nad poprzeczką kopnął Pisula. W 40 minucie, Huragan egzekwował rzut rożny. Do główki wyskoczył Turek, celnie strzelił i było 2:0.

Po zmianie stron do przodu ruszyła drużyna ze Świerzowej, ale na zapale skończyło się,gdyż błyskawicznie została skarcona. W 62 minucie do piłki ruszył bardzo szybki Dawid Zima i z 4 m strzelił między krótkim słupkiem a bramkarzem. 3:0.

W 72 minucie Piotr Krowicki huknął z woleja z 14 m, jednak Smolik w efektownej paradzie wybił piłkę na róg. 6 minut później, swój kunszt pokazał ponownie Zima strzelając z prawej strony w przeciwległe okienko. 4:0.

Jeden z kibiców Huraganu, w tym w tym momencie powiedział, że jeszcze „wpadną” dwa gole. Miał rację, gdyż w 86 minucie prawą stroną uciekł Zima i dograł w lewą stronę, gdzie czekał Krowicki. Spokojnie przyjął piłkę, huknął jak z armaty i wynik brzmiał 5:0.

Jeszcze jedna bramka wpadła na dwie minuty przed końcem spotkania. W zamieszaniu podbramkowym piłkę do bramki wepchnął Zima, zaliczając hat-tricka. 6:0.

Huragan uzyskał wynik jak Borussia z Legią w Lidze Mistrzów. Nawet barwy klubowe są takie same. Na wyróżnienie w meczu zasługują byli gracze Przełęczy, a występujący z sukcesem w Huraganie: Szyszlak, Krowicki, Kotłowski i Zima.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.