W ostatnią sobotę, 24 września 2016r., odbył się w Leżajsku VI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin "POLISH OPEN IKO GALIZIA CUP”. Turniej objęty był patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ambasady Japonii w Polsce, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Starosty Leżajskiego i Burmistrza Miasta Leżajsk.
W zawodach wzięło udział 238 zawodników z Białorusi, Ukrainy i Polski z 38 IKO Dojo tj.: Katowice, Libiąż, Chrzanów, Chorzów, Chełm, Gorzyce, Tomaszów Lubelski, Wrocław, Iława, Krosno, Jedlicze, Józefów, Zręcin, Nowy Żmigród, Łęczna, Lublin, Chodel, Józefów nad Wisłą, Zakrzówek, Jarosław, Brzostek, Ostrołęka, Przeworsk, Radzyń Podlaski - Wohyń, Zakopane, Nowa Sarzyna, Rudnik nad Sanem, Sarzyna, Biała Podlaska, Grodno, Mińsk, Rawa-Ruska, Zhovkva, Poltava, Kijów, Dnieprodzierżyńsk, Kriviy Rig i Leżajsk.

Sędzią głównym zawodów był shihan Jacek Czerniec 5 Dan z Lublina.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Starosta Powiatu Leżajskiego Pan Zdzisław Leśko w obecności Burmistrzów Miasta Leżajsk Pana Andrzeja Janasa, Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Pana Andrzeja Rychla, Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Pana Waldemara Grochowskiego, Pana Jarosława Reczka kierownika sportu w Departamencie Edukacji, Nauki i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim woj. Podkarpackiego, Dyrektora SP w Rudniku nad Sanem Pana Tomasza Grzecznika i Prezesa leżajskiego klubu Pana Mirosława Hołdy.

IKO GALIZIA CUP

Zmagania w kumite i kata, na trzech matach, drużynowo wygrała ekipa leżajskiego klubu, przed Krosnem i Wrocławiem.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 13 zawodników pod przewodnictwem shihana Romana Woźniaka w roli sekundanta oraz sensei Adama Buczyńskiego i sensei Marka Sawczuka - jako sędziowie. Nasi zawodnicy, po raz kolejny zaprezentowali wysoki poziom wyszkolenia - sześciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Wywalczyli również po jednym medalu srebrnym i brązowym - w ogólnej klasyfikacji drużynowej zajęli doskonałe, drugie miejsce, tuż za gospodarzem turnieju, pokonując wiele większych, uznanych klubów.

Jedynym, klubowym reprezentantem w kata był Kryspin Paradysz, który po pierwszej rundzie był drugi, jednakże finałowe wykonanie sushiho zapewniło mu pewną wygraną z ukraińskim zawodnikiem, posiadaczem 2. Dan.
Jakub Prajsnar, stoczył 3 walki, by zdobyć złoto w swojej kategorii. Dwa pojedynki wygrał, w imponującym stylu, przed czasem, a w finale, po zaciętej dogrywce, pokonał zawodnika z Przeworska wykonując jodan mae geri.
Oliwia Krupa, zaprezentowała szeroki wachlarz technik ćwiczonych na treningach, wykonywała skuteczne zejścia, konsekwentnie stosowała uderzenia w newralgiczne miejsca i walcząc w sposób przemyślany i niezwykle dojrzały, pewnie sięgnęła po najwyższe trofeum.

IKO GALIZIA CUP

Zofia Pitera, stoczyła dwie zacięte i wyrównane pojedynki, aby w końcówce finałowej walki, po efektownym kopnięciu i przyznaniu wazari, wygrać swoją kategorię.
Izabela Mielech, na co dzień trenująca u sensei Adama Buczyńskiego, w pierwszym pojedynku trafiła na zaciekle walczącą przeciwniczkę, jednakże odważnie podjęła walkę, by w rezultacie wygrać swoją kategorię wiekową.
Najmłodszy reprezentant Krośnieńskiego KKK, Adrian Sudyka, podopieczny sensei Marka Sawczuka, zdecydowanie pokonał rywali i wygrał kategorię do lat siedmiu.
Na drugie miejsce podium w kategorii do lat jedenastu wskoczyła Gabriela Kasprzyk, która nieznacznie uległa zawodniczce z Wrocławia.
Aleks Łączak, po wyrównanych walkach i dogrywce w półfinale z cięższym od siebie zawodnikiem, ostatecznie wrócił z turnieju z brązowym medalem.
W kategorii kumite wystartowali również Emilia Gazda, Wiktoria Bilska, Karol Pikuła, Patryk Prajsnar i Jeremi Sawczuk. Niestety, tym razem nie udało się stanąć na podium, jednakże należą się im słowa uznania, za chęć podejmowania kolejnych wyzwań, potwierdzania, że nie zawsze najważniejsza jest wygrana, że równie ważna i trudna jest chęć podjęcia ryzyka, które zbliża nas do pokonania, zarówno innych, jak i samych siebie. OSU!

IKO GALIZIA CUP

Miejsca na podium krośnieńskich zawodników :
Prajsnar Jakub 1 Kumite
Krupa Oliwia 1 Kumite
Pitera Zofia 1 Kumite
Mielech Izabela 1 Kumite
Sudyka Adrian 1 Kumite
Paradysz Kryspin 1 Kata
Kasprzyk Gabriela 2 Kumite
Łączak Aleks 3 Kumite

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.