Dyrektor Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na spotkanie z pisarką Magdą Skubisz - 21 października (piątek) godz. 17:00, Biblioteka Główna, ul. Wojska Polskiego 41.
Magda Skubisz urodziła się w Przemyślu (1978 r.), ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek wokalny). Zawodowo zajmuje się emisją głosu, a także współpracuje z rzeszowskimi teatrami jako konsultant ds. wokalnych. Koncertowała m.in. z Urszulą Dudziak.

Jest autorką trzech powieści opowiadających o przemyskich licealistach: „LO Story” (Prószyński i S-ka 2008, 2009, Videograf 2016), „Dżus&Dżin” (Prószyński i S-ka 2009, Videograf 2016) i „Chałturnik” (Videograf 2016). Książki wywołały sporo kontrowersji w rodzinnym mieście; do wydawnictwa dotarł list protestacyjny podpisany przez nauczycieli z byłego liceum autorki, w którym oskarżono ją o szkalowanie dobrego imienia szkoły i „kalanie własnego gniazda”. W roku 2010, z rekomendacji Marka Nowakowskiego, Magda Skubisz znalazła się w gronie dziesięciu polskich autorów nominowanych do Literackiej Nagrody im. Józefa Mackiewicza (powieść „Dżus&dżin”).W roku 2014 została laureatką Nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Spotkanie poprowadzi Anna Gorczyca, dziennikarka Gazety Wyborczej.

Magda Skubisz plakat KBP