W minioną niedzielę (16.10) Krosno stało się przez parę godzin największym skupiskiem aut spod znaku plejad. Oczekiwania były duże ale rzeczywistość zdawała się podpowiadać, że aura i pierwszy raz nowo wybrane miejsce spotkania mogą nie sprzyjać organizacji tego zlotu. Nic bardziej mylnego....
Udało się zaprosić do naszego pięknego miasta wiele fanatycznych samochodów i ich sympatyczne załogi. Początkowo na miejsce przybywały lokalnie widywane auta z Krosna i okolic. Liczba samochodów dochodzi już do około dzięsięciu. Rozpalamy grilla aby fani marki mogli się ogrzać i prowadzić motoryzacyjne rozmowy w cieplejszej atmosferze.... chociaż ta zdaje się z każdą minutą podnosić temperaturę. Emocję rosną....

W oddali słychać charakterystyczny bulgot boxera.... to wyczekiwana rzeszowska ekipa SKP (Subaru Klub Podkarpacie) w liczbie około 10 samochodów. Konwój prowadzony spojrzeniami innych uczestników szuka miejsca do zaparkowania, parking Gallerii zawodzie zaczyna się powoli kurczyć. Aut jest już ponad 20 i to jeszcze nie koniec.

Miło jest zobaczyć fanatyków marki, którzy z błyskiem w oku opowiadają o swoich mechaniczych zabawkach. Są wśród naszego grona naprawdę ciekawe samochody: piękne forestery, praktyczne legacy czy mocne imprezy.

Zlot Subaru Krosno

Liczby mówą same za siebie.... klika samochodów legitymuje się mocą grubo ponad 300 koni, dumnie preżąc swoje muskuły pod otwartą maską. Pogaduchy trwają, opinie wymieniane, zawierane są nowe znajomości.

Na parking docierają także osoby, które z czystej ciekawości chcą zobaczyć co się dzieje, pojawiają się również inne samochody, które noszą ślady modyfikacji..... jednym słowem czuć w powietrzu benzynę.

Atmosfera, która się stworzyła napawa nas optymizmem i dodaje chęci do działania.... dając nadzieję, że w przyszłości Krosno będzie wyjątkowym miejscem na motoryzacyjne spotkania w iście rodzinnym klimacie.

Wspólne biesiadowanie trwa, kończymy kiełbaski.....aż tu nagle słychać gromkie STO LAT ! Koleżanka z Rzeszowa obchodzi urodziny, pojawia się mini torcik.... Solenizantka wzruszona, nie wyobrażała sobie lepiej spędzonego dnia.

Zlot Subaru Krosno

Czas biegnie nieubłaganie.....pora powolutku kończyć pobyt na wolnym powietrzu. Wszyscy meldujemy się w swoich maszynach i ruszamy w drogę. Powoli wjeżdżamy na krośnieński rynek co budzi powszechną aprobatę.

Piękna symfonia dźwięków bulgodzącego boxera w liczbie parunastu samochód donośnie odbija się od zabytkowych kamienic. Sznur samochodów subaru mknie dalej.....przejazd po mieście kończymy spotkaniem na dużym parkingu... czas na wspólne zdjęcie i powrót pod Galerię Zawodzie.

Pożegnanie musiało nastąpić, wszyscy jednogłośnie wyrazili swoje wielkie zadowolenie z pobytu w naszym mieście, zapowiadając, że z utęsknieniem czekają na kolejny II zlot w Krośnie.

Gościliśmy auta lokalne, krośnieńskie, między innymi było także Jasło, Rzeszów i okolice, Przemyśl, Jarosław, Tarnobrzeg i pewnie jeszcze inne miejscowości.

Zlot Subaru Krosno

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i pozytywną energię. Pasja do motoryzacji, a w naszym konkretnym przypadku do subaru, pokazuje jak można pięknie i kulturalnie spędzić niedzielne popołudnie. Mimo niesprzyjającej aury przyjechaliście i za to Wielkie Dzięki !

Podziękowania pragniemy złożyć także Redakcji terazKrosno.pl za medialny udział oraz Restauracji przy Galerii Zawodzie za parking, miejsce i wolną rękę w działaniu.....

Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnej edycji....... ;)

Pozdrawiam, Darek Machowski z SKP

---
Organizujesz ciekawą imprezę / wydarzenie / przedsięwzięcie? Jest coś o czym warto napisać? Poinformuj nas o tym:
tel. 664 905 366
email: redakcja@terazkrosno.pl