Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14 października 2016 r. odbyło się wspólne spotkanie Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Krosna z nauczycielami.
Podczas uroczystości Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty wręczyła nagrody Ministra Edukacji i Kuratora Oświaty nauczycielom z byłego województwa krośnieńskiego, a Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Zbigniewem Kubitem wręczyli nagrody nauczycielom krośnieńskich szkół.

Wspólna uroczystość Kuratora i władz samorządowych odbyła się w Krośnie po raz pierwszy. Tradycyjnie w tym dniu, oprócz życzeń i wyrazów uznania padło wiele ciepłych słów pod adresem pedagogów ich zaangażowania i wkładu w kształcenie dzieci i młodzieży.

Nagrody Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 10 nauczycieli, w tym 3 z krośnieńskich szkół.

Nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty otrzymało 18 nauczycieli, w tym 11 uczących w krośnieńskich szkołach.

Prezydent Miasta Krosna przyznał 45 nagród w wysokości 2 800 zł. Wśród nagrodzonych jest 3 nauczycieli z przedszkoli, 12 ze szkół podstawowych, 6  z  gimnazjów, 21 ze szkół ponadgimnazjalnych i 3 z placówek oświatowych.

W uroczystości wzięli udział także przedstawicieli Kuratorium Oświaty, krośnieńscy radni oraz tradycyjnie - zasłużeni nauczyciele emeryci.

Podczas spotkania wystąpiły uczennice z Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie.
Udostępnij ten artykuł znajomym: