Grupa uczniów z Zespołu Szkół w Iwoniczu była w Wielkiej Brytanii w Sittingbourne, niedaleko Londynu, w ramach projektu "YOUropeans on the move - migrants between integration and tradition". Był to już siódmy wyjazd związany z realizacja programu Erasmus+. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Katarzyna Marosz - Majewska i Bożena Zajdel.
Uczestnicy projektu z 10 krajów europejskich realizowali wspólnie zadania: tworzyli kolaże, przygotowywali plakaty i układali wiersze o tematyce migracyjnej. Głównym punktem wizyty było stworzenie muralu na ścianie jednego z budynków szkoły. Przedstawiał on połączenie flag wszystkich krajów zaangażowanych w projekt.

wymiana uczniów Iwonicz

Poza pracą nad projektem uczestnicy brali udział w wycieczkach. Zwiedzili miasto Canterbury, słynne ze swej Katedry - wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Londynie spacerowali słynną ulicą Princelet Street - symboliczną granicą między dostatkiem centrum miasta, a ubóstwem jego przedmieść. Byli także w muzeum związanym z historią migracji do Wielkiej Brytanii i zamku Leeds - uznanym za jeden z najpiękniejszych na świecie.

wymiana uczniów Iwonicz

W marcu 2017 roku Zespół Szkół w Iwoniczu będzie podejmować przedstawicieli 8 krajów europejskich, aby realizować inne zadania związane z projektem oraz poznać naszą szkołę i region.

wymiana uczniów Iwonicz

wymiana uczniów Iwonicz

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.