W Iwoniczu otwarto dziś świetlicę środowiskową Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP.
Otwarta w dniu dzisiejszym Świetlica Środowiskowa działa jako placówka wsparcia dziennego. Jej głównym celem jest wspieranie rodzin w procesie kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży, kształtowanie właściwych postaw społecznych poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami edukacyjnymi i profilaktycznymi. Adresatami działań świetlicy są dzieci i młodzież ze środowiska lokalnego oraz uczestnicy OHP, przyjmowani na zasadzie dobrowolności oraz na podstawie pisemnej zgody rodziców/opiekunów prawnych. Nie jest wymagane żadne skierowanie. Świetlica jest czynna we wszystkie dni robocze od godziny 14:00 do godziny 18:00.

Wstęgę przecina Zastępca Komendanta Wojewódzkiego OHP Renata Trybus

Otwarcia Świetlicy dokonał Wojewódzki Komendant OHP w Rzeszowie Jerzy Cypryś, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego OHP Renata Trybus, Kierownik Ośrodka Małgorzata Frączek oraz dyrektorzy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Iwoniczu Małgorzata Jakubowicz i Leszek Krukar. Obecni byli również komendanci Hufców Pracy z terenu województwa, dyrektorzy Centrów Edukacji i Pracy Młodzieży oraz pracownicy biura Podkarpackiej Komendy OHP w Rzeszowie.

Świetlica Środowiskowa jest ośrodkiem funkcjonującym na terenie placówki opiekuńczo-wychowawczej jaką jest Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu. Jest to stacjonarna jednostka OHP, która prowadzi działalność wychowawczą, profilaktyczną i resocjalizacyjną. Ośrodek na co dzień współpracuje z instytucjami środowiska lokalnego oraz rodzicami lub opiekunami prawnymi uczestników w procesie wychowania oraz organizowania życia kulturalnego i sportowego. Pobyt w Ośrodku jest nieodpłatny. W czasie jego trwania młodzież zdobywa wykształcenie i kwalifikacje zawodowe w zawodzie kucharz i monter robót wykończeniowych w budownictwie.

Podczas oficjalnego otwarcia świetlicy wręczono także nagrody i dyplomy w konkursie literackim na etapie wojewódzkim "Miejsce jedyne pod słońcem", którego organizatorami są Dolnośląska WK OHP we Wrocławiu oraz 1-7 Hufiec Pracy w Dzierżoniowie.

Rozdanie nagród

Oprócz działalności opiekuńczo-wychowawczej, Ośrodek świadczy również usługi komercyjne. Niewątpliwym atutem miejsca w którym usytuowany jest Ośrodek jest bliskie sąsiedztwo z uzdrowiskiem Iwonicz-Zdrój, które urzeka pięknem zabytkowej architektury, czystym powietrzem i wspaniałym mikroklimatem.
Ośrodek posiada pokoje 2-osobowe z łazienkami, pokoje 2-osobowe typu studio oraz apartamenty z dostępem do Internetu bezprzewodowego. Posiadamy świetlice z TV i DVD, dużą salę konferencyjną na 100 miejsc z profesjonalnym nagłośnieniem oraz sprzętem audiowizualnym, małe sale konferencyjne, siłownię, salę bilardową, jadalnię dużą i małą. Oferuje noclegi dla klientów indywidualnych, wycieczki szkolne, zielone szkoły, obozy sportowe i taneczne, kolenie i zimowiska, imprezy integracyjne. Gwarantuje pyszną domową kuchnię.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Ośrodka www.oswzadwor.pl

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.