Coraz więcej osób angażuje się w akcję ratowania zabytkowego kościoła pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu.
Trwają właśnie prace przy umacnianiu terenu przy kościele pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu od strony potoku Iwonka. W planach jest również przebudowa drogi procesyjnej wraz z jej poszerzeniem, ogrodzenia oraz wymiana oświetlenia zewnętrznego na przylegającym do kościoła terenie. Całość prac oszacowano na blisko pół miliona złotych.

Kościół w Iwoniczu

W akcję ratowania kościoła angażuje się coraz więcej osób. Specjalny apel wystosował Urząd Gminy w Iwoniczu-Zdroju, który zapowiedział że także wesprze konieczne prace budowlane stosownie do złożonego przez inwestora wniosku. - Wraz z proboszczem parafii ks. Kazimierzem Gierą zachęcamy wszystkich, komu nie jest obojętny stan kościoła, do dowolnych wpłat na podane niżej konto, którego dysponentem jest inwestor prac budowlanych czyli parafia pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu. Wpłaty na konto nie są zbiórką publiczną w rozumieniu Ustawy z dnia 14 marca 2014 r. o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych (Dz.U.2014.498 z dnia 2014.04.17). - czytamy na stronie UG.

Dane potrzebne do dokonania przelewu:
Parafia rzymskokatolicka pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu, ul. Długa 6, 38-440 Iwonicz-Zdrój
Numer konta: 70 8642 1041 2006 4014 6517 0001
Podkarpacki Bank Spółdzielczy, Oddział w Miejscu Piastowym, ul. Krośnieńska 5B, 38-430 Miejsce Piastowe

Kościół w Iwoniczu

Kościół pw. Wszystkich Świętych w Iwoniczu jest najczęściej odwiedzanym przez turystów zabytkiem. Został wybudowany z modrzewia w roku 1464 i w tymże roku konsekrowany przez biskupa przemyskiego Mikołaja Błażejowskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.