Policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju w Iwoniczu-Zdroju. Zatrzymani przyznali się do napadu na właścicieli sklepu. Jeden z nich przebywa w areszcie i zostanie tam przez 3 miesiące, drugi został objęty policyjnym dozorem.
Policjanci z krośnieńskiej komendy prowadzili czynności zmierzające do ustalenia sprawców rozboju w Iwoniczu-Zdroju. 28 listopada br. do sklepu spożywczo-przemysłowego tuż przed zamknięciem weszło dwóch mężczyzn. Obezwładnili kobietę i mężczyznę - właścicieli sklepu rozpylając gaz łzawiący. Zabrali kobiecie torebkę, w której znajdowały się dokumenty oraz spora suma pieniędzy. Po wyjściu ze sklepu uciekli pieszo w nieznanym kierunku.

Przybyli na miejsce policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Podczas realizowanych czynności w tej sprawie funkcjonariusze z komisariatu Policji w Rymanowie i wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy ustalili dwóch sprawców tego napadu, 20-letniego mieszkańca Rymanowa i 18-latka z Iwonicza-Zdroju. Mężczyźni przyznali się do rozboju.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Krośnie postanowieniem zastosował wobec 20-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Jego wspólnik został objęty dozorem policyjnym.

Za popełnienie tego czynu grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Udostępnij ten artykuł znajomym: