Brygadzista został skazany na 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.
Do wypadku doszło 10 października 2015 w hucie szkła. Romuald M. pracował jako brygadzista-szlifierz i był odpowiedzialny za bezpieczeństwo i higienę pracy w hucie.

Podczas pracy rzucił w kierunku jednego z podległych mu pracowników namoczony w wodzie tetrowy materiał, który nawinął się na wystający z koła polerskiego metalowy trzpień szlifierki. Materiał owinął się wokół ręki i wciągnął kończynę w szlifierkę. Obrażenia jakich doznał pracownik były na tyle poważne, że konieczna była amputacja ręki na wysokości łokcia, mężczyzna doznał obrażeń zagrażających życiu.

- Sąd uznał Romualda M. za winnego zarzuconego mu czynu i wymierzył karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania tej kary na okres 3 lat. Ponadto orzekł środek karny w postaci zakazu zajmowania stanowisk związanych z bhp na okres 3 lat. Orzekł również nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego. Zasądził koszty i opłatę sądową - informuje Beata Piotrowicz, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

~witek

10-10-2020 13:50 11 28

taka prawda kara to kpina jak komus wjebe spuszcze moge do 8 dostac
Odpowiedz

~Dicks

17-03-2020 11:05 15 48

Ale kara, jak komuś nakopiesz do tyłka to sąd wymierzy wyższą karę! żenada
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.