Szef MSWiA Mariusz Błaszczak otworzył po czterech latach przerwy Posterunek Policji w Korczynie. Spotkał się także z uczniami Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym i odwiedził Polsko - Słowackie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku.
Dzisiejsza wizyta Ministra Mariusza Błaszczaka na Podkarpaciu rozpoczęła się od Rzeszowa, gdzie w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej szef MSWiA odznaczył 30 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Policji i Straży Granicznej. Minister wręczył też medale "Młody Bohater" czterem chłopcom, których działania przyczyniły się do uratowania życia ludzkiego.

Symboliczne wręczenie kluczy
Symboliczne wręczenie kluczy

W Korczynie szef MSWiA wręczył funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Korczynie i Wiśniowej symboliczne klucze, tym samym otworzył po czterech latach przerwy dwa posterunki.

Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczak

- Przyznam wprost, że mam wielką satysfakcję, że po 4 latach odtwarzamy posterunki policji likwidowane przez poprzedni rząd. W całej Polsce ponad połowę posterunków rząd koalicji PO-PSL w ciągu 8 lat zlikwidował. Dziś w skali całej Polski jest to 26 i 27 posterunek policji który otwieramy - przywracamy do życia. Dzięki temu, mieszkańcy Korczyny i Wiśniowej mogą czuć się bezpiecznie, mogą przyjść zawsze wtedy, kiedy dzieje się coś złego, mogą porozmawiać z policjantami - mówił w Korczynie Mariusz Błaszczak.

Dowódcą uroczystości w Korczynie był Komendant Miejski Policji w Krośnie mł. insp. Leszek Buryła a wniosek o ponowne otwarcie Posterunku w Korczynie złożył 18 lutego 2016 roku Wójt Gminy Korczyna Jan Zych.Z Korczyny Mariusz Błaszczak udał się do Miejsca Piastowego, gdzie w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych spotkał się z uczniami klas mundurowych.

Minister w krótkim wystąpieniu przypomniał burzliwą historię Polski, a także wspomniał o znaczeniu Grupy Wyszehradzkiej w kontekście kryzysu migracyjnego który dotyka Europy. Zwracając się do młodzieży mówił o przyszłości, o tym, że nauka w Michalickim ZS może być dla wielu początkiem odpowiedniej drogi do munduru.

Mariusz Błaszczak w Miejscu Piastowym
Mariusz Błaszczak w Miejscu Piastowym


Ostatnim punktem wizyty na Podkarpaciu szefa MSWiA był Barwinek. Na granicy odwiedził Polsko - Słowackie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku i wizytował odcinek granicy polsko-słowackiej.

Mariusz Błaszczak w Barwinku
Mariusz Błaszczak w Barwinku - foto: MSWiA / twitter.com

Ministrowi w wizycie na podkarpacku towarzyszyli m.in.: Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, szef Obrony Cywilnej Kraju nadbryg. Leszek Suski, Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg Jacek Bajger, zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach i Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

~Hehe

28-11-2021 13:41 10 10

Podobno był tez w budziwoju.....?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.