Kilka tygodni po wyborze generalnego wykonawcy, symbolicznie wmurowano kamień węgielny pod budowę centrum handlowego VIVO! Krosno.
Krośnieńska inwestycja, jest drugą, po VIVO! Stalowa Wola, realizowaną przez IMMOFINANZ wspólnie ze swoim partnerem tj. firmą Acteeum Group specjalistą w zakresie realizacji projektów handlowych (udziały firm w projekcie kształtują się na poziomie: 85% IMMOFINANZ i 15% Acteeum).

Dzisiejsza uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się w obecności przedstawiciela inwestora i jego partnera, przedstawicieli lokalnych władz oraz przyszłych najemców. Podpisy pod aktem erekcyjnym złożyli: Magdalena Kowalewska - Country Manager Operations IMMOFINANZ, Elżbieta Gawlikowska-Mentrak - Country Manager Finance & Support IMMOFINANZ, Tomasz Szefczyk - Regional Managing Director Central & Eastern Europe ACTEEUM Group, Piotr Przytocki - Prezydent Miasta Krosna, Wojciech Łukaszek - Wiceprezes Zarządu HOCHTIEF Polska oraz Arne Bongenaar - Group Managing Director ACTEEUM Group. Dokument został umieszczony w metalowej tubie wraz z monetami i dzisiejszą prasą i zamurowany w symbolicznym fragmencie ściany nowego centrum handlowego.

WIDEO

- Krosno idealnie wpisuje się w koncepcję marki VIVO! Co więcej, ograniczona dotąd oferta handlowa w mieście oraz bardzo korzystne usytuowanie samej działki, były kluczowe dla nas w kontekście podjęcia decyzji o realizacji projektu w tym konkretnym formacie handlowym - mówiła Magdalena Kowalewska z IMMOFINANZ.

- Dziękuję inwestorom za wybór miasta Krosna jako miejsca tej inwestycji. Mam przekonanie, że ta inwestycja będzie też kreować nową jakość prowadzenia handlu w naszym mieście - mówił z kolei Piotr Przytocki. - Życzę powodzenia w realizacji inwestycji i sukcesu finansowego - dodał prezydent Krosna.

VIVO Krosno

Nowe centrum handlowe - trzecie realizowane w Polsce pod marką parasolową VIVO! - będzie miało łącznie ponad 21 000 m kw. powierzchni najmu z ponad 60 lokalami usługowo-handlowymi. Jest już pewne, że znajdą się w nim takie marki jak: Media Markt, H&M i Helios.

Aktualnie na placu budowy przyszłego centrum handlowego VIVO! pracuje kilkadziesiąt osób zaangażowanych przy robotach ziemnych związanych z sieciami i konstrukcją żelbetową. Wszystkie realizowane prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Otwarcie centrum handlowego zaplanowane jest na IV kwartał 2017 roku.

Udostępnij ten artykuł znajomym: