Restauracja Magnolia kolejny raz została doceniona przez inspektorów Gault&Millau i znalazła się w najnowszym wydaniu kulinarnego przewodnika na rok 2017.
Przyznawane przez Gault&Millau czapki to obok gwiazdek Michellin, najbardziej prestiżowe wyróżnienie kulinarne. Również Dwór Kombornia Hotel&SPA**** jako jedyny hotel z Podkarpacia znalazł się po trzeci raz z rzędu w ekskluzywnym gronie hoteli polecanych przez żółty przewodnik.

W tegorocznym przewodniku znalazło się 120 hoteli i 460 restauracji. Inspektorzy Gault&Millau odwiedzili ponad 800 miejsc w całej Polsce. Obecnie obok Michelin żółty przewodnik Gault&Millau jest jedną z najbardziej renomowanych i wpływowych tego typu publikacji na świecie. Do tej pory oceniał restauracje m.in. we Francji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, na Węgrzech oraz w Australii. Polska jest dziesiątym krajem na świecie, w którym wydawany jest przewodnik. Oparte na rygorystycznych kryteriach i wykonywane przez anonimowych inspektorów kontrole pozwalają wejść do grona wyróżnionych tylko najlepszym restauracjom i hotelom.

Restauracja Magnolia i Dwór Kombornia

Eksperci żółtego przewodnika, recenzując Restaurację Magnolia szczególną uwagę zwrócili na dania z karty menu, do których przygotowania używane są świeże owoce, warzywa, zioła i jadalne kwiaty z dworskiego ogrodu. Uznanie w oczach jurry znalazło również wykorzystywanie składników pochodzących od lokalnych producentów i hodowców oraz obsługa. W opisie restauracji Magnolia czytamy m.in.: Trudno trafić na taki smak w innych polskich restauracjach, toteż zrobicie błąd jeśli ją pominiecie… Inspektorzy zwrócili też uwagę na lokalizację i wyjątkowy klimat Restauracji Magnolia.

- Restauracja Magnolia to nie tylko dodatek do czterogwiazdkowego Hotelu Dwór Kombornia - to jego serce, chluba i… oczko w głowie właścicieli! Inspektorzy… pojawiali się dyskretnie - nie mogą się ujawniać, bo tylko taka formuła umożliwia przeprowadzenie rzetelnego i obiektywnego testu - mówi Marcin Majchrzak, szef Kuchni Restauracji Magnolia.

Restauracja Magnolia i Dwór Kombornia

Sędziowie przyznali restauracji jedną czapkę - jedynie 0,5 punkta zabrakło Restauracji Magnolia do otrzymania dwóch czapek.

Dwór Kombornia Hotel & SPA **** w oczach Ekspertów Gault&Millau 2017
Już po raz trzeci z rzędu Dwór Kombornia jako jedyny hotel z Podkarpacia, znalazł się w tym elitarnym wydawnictwie. Pierwsza publikacja w Gault&Millau miała miejsce już w I polskiej edycji przewodnika
w 2014, kolejna w 2015 oraz III – w aktualny wydaniu.

- Obecność trzeci raz z rzędu w prestiżowym przewodniku Gault&Millau to dla nas ogromne wyróżnienie, na które wszyscy pracowaliśmy. Dzięki takim chwilom, czujemy, że nasza praca, nasze poświęcenia mają sens. Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy Gościa, dokładamy wszelkich starań po to by czuł się u nas, jak najlepiej. Dążymy do tego aby Dwór Kombornia był miejscem odpoczynku, ładowania akumulatorów, odbudowania więzi rodzinnych. Obecność w przewodniku Gault&Millau ale i opinie naszych Gości pozwalają nam sądzić, że idziemy w dobrą stronę - mówi Ryszard Skotniczny, właściciel Dworu Kombornia.

Restauracja Magnolia i Dwór Kombornia

Sędziowie Gault&Millau recenzują Dwór Kombornia jako miejsce ciche, klimatyczne - idealne do wypoczynku.

W swojej opinii, na kartach żółtego przewodnika akcentują wyjątkowość Salonu Win Karpackich, gdzie podczas degustacji można odbyć enologiczną podróż smakując wina z Rumunii, Czech, Węgier, Słowacji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.