W dniu 2 grudnia br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rogach odbył się VI Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym.
Oficjalnie zawody otworzył dyrektor GOK w Miejscu Piastowym Janusz Węgrzyn.

Do turnieju przystąpiło 5 drużyn w kategorii szkoła podstawowa: SP Rogi, SP Targowiska, SP Zalesie, SP Łężany i SP Wrocanka oraz 2 drużyny w kategorii gimnazjum: Rogi i Targowiska. W kategorii szkoła podstawowa zwyciężyły dziewczęta z Targowisk, drugie miejsce zajęły dziewczęta z Zalesia, a trzecie z Łężan, poza podium znalazły się Rogi i Wrocanka. Zwycięzcą meczu gimnazjalistek została drużyna z Targowisk, pokonując Rogi 5:4.

Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w Rogach

Zostały także przyznane nagrody indywidualne: najlepszy bramkarz – Milena Konik (SP Wrocanka) i Karolina Przybyła (Gim. Rogi); najlepszy strzelec – Patrycja Niemczyk (SP Targowiska) i Martyna Józefczyk (Gim. Targowiska), najlepszy zawodnik – Emilia Majchrowicz (SP Zalesie i Zuzanna Frydrych (Gim. Targowiska).

Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w Rogach

Nagrody w postaci pucharów i dyplomów wręczał dyrektor GOK w Miejscu Piastowym Janusz Węgrzyn. Zawody uatrakcyjnione zostały występem czirliderek, które ćwiczą pod okiem instruktorki Barbary Lenik z GOK w Miejscu Piastowym.

Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w Rogach

Mecze sędziowali: Grażyna Biduś i Łukasz Aszklar. Zabezpieczenie medyczne pełniła Renata Rygiel. Organizator składa serdeczne podziękowanie dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Rogach Małgorzacie Borowskiej za udostępnienie obiektu sportowego do rozegrania turnieju.