Kiedy George Lucas stworzył Star Wars, nawet on sam nie spodziewał się tak wielkiego sukcesu. Obecnie saga Gwiezdnych Wojen, jest znana na całym świecie a jej popularność stale wzrasta.
Już wkrótce w kinach premiera "Łotra 1", spin-offu serii Gwiezdnych Wojen. To właśnie z tego powodu w Wyszynku odbędzie się "Tydzień Gwiezdnych Wojen", a w sobotę 10 grudnia przed pokazem "Nowej Nadziei" fani będą mogli spotkać się z … Lordem Vaderem.

Wyświetlanie sagi Gwiezdnych Wojen rozpocznie się w czwartek 8 grudnia o godzinie 18:00 pokazem "Mrocznego Widma". Przez siedem kolejnych dni o godzinie 18.00 pokazywane będą kolejne części. Ponadto w sobotę o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z "Lordem Vaderem" w oryginalnym stroju jednego z głównych bohaterów filmu z 1977 roku. Goście będą mogli zapoznać się z prezentacją Andrzeja Śnigórskiego, w trakcie której opowie o kulisach popkultury i fenomenu Gwiezdnych Wojen. Po pokazie będzie można wymienić się wiedzą i spostrzeżeniami na temat wielu wątków serii.

Lord Vader zgodził się na wspólne zdjęcia. Dla najmłodszych gości organizatorzy przygotują specjalny poczęstunek.