VI edycja konkursu "Zasłużony dla wolontariatu" jest okazją do wyróżnienia i publicznego uhonorowania osób, które w sposób szczególny zasłużyły się w działalności wolontarystycznej na rzecz społeczeństwa miasta Krosna. 5 grudnia obchodzony jest jako Międzynarodowego Dnia Wolontariusza z tej okazji Prezydent Miasta Krosna nagrodził tych, którzy mimo swojej bezcennej pracy bywają na co dzień nie zauważeni.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 2 grudnia 2016 r. o godzinie 11.00 w Sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Uroczystość rozpoczęła się występu uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie.
Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Zasłużony dla wolontariatu 2016” dla osób szczególnie zaangażowanych i wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka. Nagrody wręczyli Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna, Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna oraz Zbigniew Kubit – Przewodniczący Rady Miasta Krosna.

Konkurs został ogłoszony w dniu 19 sierpnia 2016 r. W ramach tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 20 wniosków w trzech kategoriach:

Kategoria I – wolontariat indywidualny
Kategoria II – wolontariat grupowy
Kategoria III – Organizacja/Instytucja Przyjazna Wolontariuszom

Zasłużony dla Wolontariatu 2016

Prezydent Miasta Krosna przyznał 13 nagród.

KATEGORIA I – WOLONTARIAT INDYWIDUALNY
1. Danuta Bok – druhna Związku Harcerstwa Polskiego w Krośnie
2. Anna Pasierbska – wolontariuszka Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Krośnie
3. Cecylia Pieprzak – członek zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział w Krośnie
4. Józef Sobczyk – wiceprezes Oddziału Okręgowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krośnie
5. Tomasz Tatrzański – inicjator i główny organizator społecznej akcji ,,Czysty Wisłok”
6. Marian Wszołek – członek Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie
7. Justyna Kazanecka – uczennica Liceum Plastycznego w Krośnie
8. Natalia Niemczyk – uczennica Liceum Plastycznego w Krośnie
9. Paulina Zygmunt – uczennica Technikum nr 6 w Miejskim Zespole Szkół nr 5 w Krośnie

Zasłużony dla Wolontariatu 2016

KATEGORIA II – WOLONTARIAT GRUPOWY

1. Uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie: Izabela Niezgoda, Gabriela Patla, Natalia Rak i Angela Smoleń.
2. Reprezentanci grupy Studenckiego Koła Honorowych Dawców Krwi i Potencjalnych Dawców Szpiku, które funkcjonuje przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie, a którego opiekunem jest pani dr n. med. Renata Rabiasz. W skład grupy wchodzą następujące osoby: Dawid Makowicz, Monika Kłosowicz, Mariola Niezgoda, Natalia Frodyma, Katarzyna Zbylut, Paulina Grochmal, Paulina Mercik, Ewelina Haczela, Patrycja Wojtoń, Joanna Len-Mamot, Teresa Popielarz, Paula Pica, Aleksandra Jarema, Aleksandra Zajchowska, Elizabeth Olbrycht.

Zasłużony dla Wolontariatu 2016

KATEGORIA III – ORGANIZACJA/INSTYTUCJA PRZYJAZNA WOLONTARIUSZOM

1. Towarzystwo Rodzin Wielodzietnych
Nagrodę odebrała Maria Kochańska

2. Liceum Plastyczne w Krośnie
Nagrodę odebrał Zbigniew Gleń Dyrektor Liceum.
VI Krośnieński Dzień Wolontariatu został uświetniony poprzez występ Kabaretu ,,Entuzjaści”, który działa przy Krośnieńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku od 2008 roku i jest laureatem ,,Zasłużony dla Wolontariatu 2015” w kategorii: wolontariat grupowy.

Zasłużony dla Wolontariatu 2016

Po zakończonej Gali na holu RCKP można było obejrzeć plakaty wykonane przez uczniów krośnieńskich szkół, które zostały nagrodzone w konkursie plastycznym pt. ,,Pocztówka z wolontariatu”.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim nagrodzonym w konkursie: „Zasłużony dla wolontariatu 2016”. Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą okazją do przedstawienia kolejnych sylwetek ważnych dla krośnieńskiego wolontariatu.