Wczoraj w krośnieńskiej komendzie odbyły się Mikołajki dla dzieci pod hasłem "Bezpieczne Dziecko". Organizatorem spotkania była Komenda Miejska Policji w Krośnie i Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Krośnie. Bezpieczeństwo szkolnych a także wycieczkowych przewozów dzieci i młodzieży to ważne tematy dla organizatorów imprezy.
Do akcji włączyła się również Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie, Oratorium „Twój Dom” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie.

Parę minut przed godziną 14 do krośnieńskiej komendy przybyły pierwsze zaproszone na imprezę mikołajkową dzieci. Spotkanie poprzez zabawę uczyć miało dzieci bezpiecznych zachowań. Dzieci po powitaniu przez Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie insp. Adama Pietrzkiewicza i Prezesa Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Krośnie Bogusława Nowaka obejrzały film z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wzięły udział w konkursie multimedialnym nawiązującym do treści wyświetlonego filmu. Policjanci na spotkaniu przypominali dzieciom, jak ważne jest noszenie odblasków.

W akcję, która przede wszystkim miała sprawić frajdę i przyjemność milusińskim, włączyła się Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie. Dyrektor biblioteki Małgorzata Szybiak przejęła inicjatywę dotyczącą wystroju sali i organizacji konkursu plastycznego i zabaw ruchowych. Panie wystawiły stoisko z literaturą nawiązującą do hasła naszych mikołajek i zachęcały do czytania książek. Biblioteka zadbała o słodki poczęstunek.

Obecny na mikołajkach dyrektor Oratorium „Twój Dom” w Krośnie ksiądz Józef Gibała wraz z wychowawcami dopingował wychowanków podczas konkursowych zmagań. Dzieci otrzymały od Mikołaja z Oratorium ogromne pudła lizaków i cukierków .

Swój wkład w mikołajkowe spotkanie miał Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie. Dzieci ze świetlic środowiskowych działających na terenie Krosna otrzymały mikołajkowe upominki.

Nagrody główne w postaci plecaków i zestawów słodyczy dla uczestników konkursów oraz słodkie paczki mikołajkowe i odblaski dla wszystkich dzieci ufundowało Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Krośnie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy oraz mediom przybyłym na spotkanie za pomoc.
Udostępnij ten artykuł znajomym: