Policjanci odzyskali 3 samochody skradzione na południu Europy i zatrzymali trzech obywateli Ukrainy podejrzanych o kradzież tych aut. Są tymczasowo aresztowani.
Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Dukli zostali powiadomieni przez funkcjonariuszy straży granicznej z placówki w Sanoku, że na terenie jednej z miejscowości w gminie Dukla podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie Rzeczypospolitej Polskiej u obywateli Ukrainy znaleźli łamak do zamków samochodowych.

Policjanci pojechali do obiektu, w którym nocowali Ukraińcy. Łamak był w pokoju, w którym mieszkali trzej mężczyźni. Policjanci sprawdzili ich personalia, dokładnie też skontrolowali dane trzech samochodów, z których korzystali obywatele Ukrainy. Zaparkowane pod hotelem renault trafic, opel vivari i ford kuga okazały się być kradzione. Zniknęły z terenu jednego z krajów na południu Europy.

odzyskany samochód

Policjanci zabezpieczyli skradzione auta, zabezpieczyli też złodziejskie akcesoria. Trzej obywatele Ukrainy w wieku 36, 33 i 27 lat zostali zatrzymani.

Policjanci przedstawili im zarzuty kradzieży trzech samochodów. Wystąpili również, wespół z krośnieńską Prokuraturą Rejonową, o tymczasowe aresztowanie wszystkich podejrzanych. Sąd Rejonowy w Krośnie przychylił się do wniosku i tymczasowo aresztował zatrzymanych na 3 miesiące.

Trwa śledztwo w tej sprawie. Policja ustala, z kim współpracowali zatrzymani, czy kradli samochody, czy byli tylko kurierami. Nie jest wykluczone, że zatrzymani w przeszłości brali udział w kradzieżach i przemycie samochodów z krajów Unii Europejskiej na Ukrainę.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.