Nowe linie autobusowe, kilka linii o zmienionej trasie oraz większa częstotliwość odjazdów - tak przedstawiają się zmiany w rozkładzie Miejskiej Komunikacji Samochodowej, które wejdą w życie od 1 stycznia 2017 roku. Od tego dnia podróż autobusem ma być szybsza, a trasy lepiej dopasowane do potrzeb mieszkańców. W połączeniu z wprowadzonymi od grudnia promocyjnymi cenami biletów, oferta MKS staje się bardzo atrakcyjna.
- Wszystkie zmiany są wynikiem badań, jakie przeprowadzone zostały aby zoptymalizować sieć miejskiego przewoźnika - mówi Piotr Przytocki, Prezydent Miasta Krosna. - Uruchamiamy dodatkowe linie, modyfikujemy przebieg kilku innych - wszystko po to, aby lepiej sprostać wymaganiom mieszkańców Krosna podróżujących autobusami oraz po to, by zachęcić pozostałych, do skorzystania z tej wygodnej formy poruszania się po mieście.

Uruchomione zostają dwie linie ( „0” i „10”), które zastąpią likwidowane linie „3”, „C” i „D”, i będą miały charakter linii okrężnych łączących największe osiedla mieszkaniowe w Krośnie oraz instytucje, urzędy i szkoły. Autobusy linii „0” i „10” będą kursowały przez cały tydzień.

Trzecia nowa linia („K”) będzie łączyła dworzec przy ul. Mielczarskiego z Os. ks. Markiewicza i nieobsługiwane dotychczas przez komunikację miejską Os. Generalskie. Dodatkowo linia ta będzie obsługiwała nowe przystanki na ul. Magurów i będzie się charakteryzowała największą częstotliwością kursowania w całym rozkładzie jazdy MKS Krosno – co 20 minut. Autobusy linii „K” będą kursowały w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach najwyższego szczytu przewozowego - od godziny 6:40 do 16:20.

MKS Krosno

W związku z wprowadzeniem tych zmian, w całej sieci komunikacyjnej wystąpią drobne korekty godzin odjazdów autobusów z poszczególnych przystanków. Pojawią się nowe przystanki, m. in. w nieobsługiwanych dotąd miejscach, jak na przykład przy ul. Hallera, Wieniawskiego czy Jagiellońskiej, a zmianie ulegną nazwy kilkudziesięciu innych przystanków.

Wszystkie zmiany są częścią strategii realizowanej przez Miasto Krosno i gminy należące do tzw. Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno. W ramach działań zawartych w tym dokumencie planowana jest także modernizacja taboru miejskiego przewoźnika.

- Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zakupu nowych autobusów - jeśli zostanie on pozytywnie oceniony, tabor MKS wzbogaci się o 21 nowych pojazdów, w tym 11 o napędzie hybrydowym - mówi prezydent Przytocki. - Mieszkańcy będą mogli wtedy podróżować wygodniej i bardziej ekologicznie - dodaje.

Szczegółowy wykaz zmian oraz mapy z nowym przebiegiem linii dostępne są na stronie MKS Krosno: http://www.ekrosno.pl/holding/mks/komunikaty/art206.html

Ceny biletów: http://www.ekrosno.pl/holding/mks/taryfa_przewozowa/