Powiat Krośnieński rozpoczął realizację projektu "Modernizacja energetyczna budynku Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Iwoniczu - Zdroju", którego celem jest poprawa efektywności energetycznej budynku.
Prace związane z dociepleniem budynku rozpoczną się w pierwszym kwartale 2017 roku. Procedury wyłonienia wykonawcy zostaną uruchomione w styczniu 2017 r. Dofinansowanie ze środków UE wynosi 85% kosztów całkowitych zadania. Zakres prac obejmuje m.in. prace budowlane i instalacyjne, docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz częściową modernizację instalacji CO, montaż odnawialnych źródeł energii: solarów i panelu fotowoltaicznego. Budynek szkoły oddany do użytku w 1965 roku, z nadbudową w roku 1986 wymaga docieplenia oraz poprawy wyglądu zewnętrznego. Koszty ogrzewania są poważnym obciążeniem dla każdego właściciela budynku. Dzięki termomodernizacji znacznie obniżą się wydatki na eksploatację budynku i zmniejszy zużycie energii. Uczniowie i pracownicy szkoły będą posiadać lepsze warunki do nauki i pracy.

Zadanie będzie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr III „Czysta energia” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

Zakończenie projektu przewidziane jest na koniec listopada 2017 r.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.