15 grudnia odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów szansą na zdobycie nowych umiejętności i kompetencji", który realizowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).
W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście w tym wicestarosta Adolf Kasprzyk, Dyrekcja i nauczyciele ZS w Iwoniczu, uczestnicy projektu oraz uczniowie z pobliskiego gimnazjum.

ZS w Iwoniczu PO WER

Przypomnijmy: w ramach projektu 10 uczniów i 5 tegorocznych absolwentów wyjechało do Dublina (Irlandia), na miesięczny staż, który trwał 4 tygodnie. Staże odbyły się w renomowanych hotelach i restauracjach, a także w sieciowych BISTRO. Uczestnicy mieli okazję poznać receptury regionalnej i europejskiej kuchni. Uczennice technikum architektury krajobrazu realizowały staż w przedsiębiorstwie ogrodniczym, gdzie zajmowały się pielęgnacją roślin i krzewów, a także nowymi nasadzeniami.
Staże to nie była tylko praca, ale również przyjemności. Przy okazji pobytu w Dublinie w weekendy zaplanowano wycieczki. Dodatkowo dzięki darmowym, nielimitowanym przejazdom po Dublinie mogą dojechać w każdy zakątek miasta. W ramach zajęć z kulturoznawstwa uczniowie uczyli się regionalnych tańców irlandzkich wraz z innymi studentami z całego świata.

ZS w Iwoniczu PO WER

Głównym celem projektu było podniesienie umiejętności i kwalifikacji zawodowych uczestników, podniesienie kompetencji językowych oraz możliwość poznania kultury innego kraju europejskiego. Cele te zostały zrealizowane i śmiało możemy powiedzieć, że projekt zakończył się sukcesem osobistym uczestników, jak i szkoły.

ZS w Iwoniczu PO WER

Punktem kulminacyjnym było wręczenie certyfikatów potwierdzających uczestnictwo w projekcie, których dokonał wicestarosta Adolfa Kasprzyka oraz Dyrektor Leszek Zajdel. Każdy z uczestników projektu otrzymał również dokument Europass Mobilność, ceniony przez pracodawców. Na koniec nastąpiła degustacja potraw, przystawek, ciast i koktajli przyrządzonych przez uczniów naszej Szkoły, a wszystko w irlandzkim klimacie.

ZS w Iwoniczu PO WER

To był już kolejny projekt realizowany przez ZS w Iwoniczu, który polegał na organizacji staży i praktyk w zawodowych w Irlandii. Jest to dla szkoły i uczniów duży sprawdzian umiejętności zawodowych, ale i również osobistych. Uczniowie wyjeżdżając na staż do Irlandii przezwyciężają wiele swoich słabości, pokonują barierę komunikowania się, motywują się do działania. Zdobyte tam doświadczenie jest doceniane na Rynku Pracy, nasi stażyści otrzymują propozycje pracy, już dzisiaj możemy się pochwalić że kilku uczestników pracuje w swoim zawodzie w renomowanych miejscach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.