21 grudnia 2016 roku w Korczynie podczas egzaminu na kyu odbyło się podsumowanie startów zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate w 2016 roku.
W 2016 roku wzięto udział w 22 zawodach karate kyokushin rozegranych w kraju i za granicą. Starty odbywały się, kolejno, w miejscowościach: Chodel k/Lublina, Kuryłówka k/Leżajska, Budapeszt - Węgry, Leżajsk, Piaseczno k/Warszawy, Hostinne - Czechy, Jasło, Dukla, Zamość, Ruda Śląska, Varna - Bułgaria, Ostrów Mazowiecka, Tomaszów Lubelski, Nowa Sarzyna, Leżajsk, Mielec, Olsztyn, Józefów k/Warszawy, Szczecinek, Adamówka k/Przeworska, Lublin i Zakopane.

Podsumowanie Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate

W zawodach zdobyto rekordową ilość 219 pucharów. Miejsca na podium w tym roku zajmowało 58 zawodników klubu. Pierwsze miejsce w Rankingu zawodników Krośnieńskiego KKK za 2016 rok zajęła Oliwia Krupa, która stawała na podium w 12 rywalizacjach w kraju i zagranicą, zgromadziła 98 punktów, wyprzedzając o 18 punktów drugiego Aleksa Łączaka i o 21 punktów trzeciego w rankingu, Jakuba Prajsnara.

Do największych sukcesów klubu w 2016 roku zaliczyć należy:

Indywidualnie:
Srebrny medal na MP Młodzieżowców w Szczecinku Kryspina Paradysza
Brązowy medal na MP Juniorów w Olsztynie Patryka Dobrzańskiego
Srebrny i brązowy medal na Pucharze Europy w Lublinie Oliwii Krupy
Brązowy medal na Pucharze Europy w Lublinie Zofii Pitery
Osiem pucharów na Mistrzostwach Czech w Hostinne
Trzy puchary na Mistrzostwach Węgier w Budapeszcie

Drużynowo:
1 miejsce na XVIII Mistrzostwach Podkarpacia w Jaśle
1 miejsce na III Pucharze Podkarpacia w Mielcu
1 miejsce na Turnieju w Zakopanem
1 miejsce na Turnieju w Dukli
2 miejsce na Turnieju w Leżajsku
2 miejsce na Turnieju w Nowej Sarzynie
4 miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Południowego w Leżajsku

Ponadto w 2016 roku Klub zorganizował:
- pięć obozów sportowych karate kyokushin w: Murzasichle (dwukrotnie), Solinie i Lubeni (dwukrotnie),
- Ogólnopolski Turniej w Dukli i Zawody Mikołajkowe w Korczynie,
- prowadzono regularne treningi karate kyokushin w 8 sekcjach Klubu w: Besku, Dukli, Jedliczu, Korczynie, Krośnie, Krempnej, Nowym Żmigrodzie i Zręcinie,
- dwóch ćwiczących w Klubie zdało na czarny pas: Adolf Pasterczyk 1 Dan (egzamin podczas obozu w Nałęczowie) Adam Przybyła 2 Dan (egzamin podczas obozu w Lublinie).

Shihan Roman Woźniak wraz z sensei Ireneuszem Kaszą wyróżnili 10 najlepszych zawodników Klubu w 2016 roku - wręczono dyplomy, puchary, upominki i słodycze.

Ponadto doceniono medalistów Mistrzostw Polski Kryspina Paradysza i Patryka Dobrzańskiego wręczając im karategi i torby.

Kryspin Paradysz i Patryk Dobrzański

Czołowi zawodnicy Klubu: Oliwka, Zosia i Aleks wręczyli shihanowi kwiaty w podziękowaniu za motywację, wsparcie i przygotowywanie ich do startów w zawodach.

28 listopada podczas treningu, Klub odwiedził z-ca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran. Wręczył nagrody dla najlepszych zawodników Klubu mieszkających w Krośnie: Izabeli Mielech i Aleksa Łączaka. Wyróżnił również shihana Romana Woźniaka za całokształt działalności, zasługi na rzecz upowszechniania sportu oraz wysokie wyniki uzyskiwane we współzawodnictwie sportowym przez zawodników Krośnieńskiego KKK.

W 2016 roku shihan Roman Woźniak obchodził 40-lecie treningów karate kyokushin. 15 grudnia z rąk Wojewody Podkarpackiego Ewy Lenart otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Roman Woźniak z Srebrnym Krzyżem Zasługi

Shihan Roman Woźniak i sensei Ireneusz Kasza podnieśli swe kwalifikacje zdobywając licencje sędziowskie WKF (Word Karate Federation - karate olimpijskie) na kursie sędziowskim w Jabłonnej k/Lublina w dniach 16-18 grudnia.

Po podsumowaniu 2016 roku odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu z podziałem na dwie grupy. Zdający, w zależności od kyu, po serii wymagających ćwiczeń ogólnorozwojowych, wykonywali skok przez kij lub pas, mae tobi geri (kopnięcie z wyskoku) w piłeczkę zawieszoną na lince, tamashiwari (łamanie desek) oraz techniki karate, kata i walki, zdobyli kolejne stopnie kyu.

ćwiczenia karate

Na najwyższe stopnie zdali: Kryspin Paradysz - 1 kyu, Agata Kandefer, Aleksandra Pasterczyk - 2 kyu, Iwona Wajs - 3 kyu, Anna Szustakowska, Agata Choińska i Domicela Świątek - 4 kyu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.