Święto Objawienia Pańskiego, zwane również potocznie Świętem Trzech Króli, od kilku już lat jest dniem w którym Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe koncertuje w poszczególnych parafiach Gminy Miejsce Piastowe.
  
W roku bieżącym z koncertem świątecznym udaliśmy się do parafii pw. św. Małgorzaty w Targowiskach. Po mszy świętej odprawionej przez ks. dziekana Tadeusza Dudzika, w kościele donośnym echem rozbrzmiały dźwięki instrumentów dętych. W trakcie koncertu życzenia Noworoczne w imieniu własnym i całej orkiestry złożył wszystkim mieszkańcom Targowisk Pan Janusz Węgrzyn dyrektor GOK, równocześnie dziękując ks. dziekanowi za zaproszenie orkiestry do koncertowania w targowiskiej świątyni.

Pod batutą kapelmistrza Miłosza Markiewicza orkiestra wykonała kilka kolęd: Cicha noc, Pójdźmy wszyscy do stajenki. Do zaśpiewania wraz z orkiestrą kolędy Bóg się rodzi, została zaproszona zgromadzona w kościele publiczność i trzeba przyznać, że wyszło nam to całkiem nieźle - biorąc poprawkę na fakt iż było to wykonanie „live”, bez wcześniejszej próby.

Po kolędach przyszedł czas na utwory muzyki rozrywkowej i na zakończenie koncertu, nie mogło zabraknąć, wiązanki walców Johanna Straussa. Niespełna 40 minutowy koncert dobiegł końca, a osoby, które mogły czuć pewien niedosyt wrażeń muzycznych, zostały zaproszone przez kapelmistrza na niedzielny koncert noworoczny do Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym.

Składamy serdeczne podziękowania proboszczowi parafii księdzu dziekanowi Tadeuszowi za serdeczne przyjęcie naszych dęciaków.