15 stycznia - tej niedzieli gdy za oknem świat okryty był białym puchem w Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym panował świąteczny nastrój, a to za sprawą "Miejsteckiego Kolędowania 2017".
Przy stołach nakrytych białym obrusem, przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali, w ciszy i skupieniu wszyscy oczekiwali na rozpoczęcie imprezy. W powietrzu unosił się klimat świąt Bożego Narodzenia, bo taki chcieli stworzyć organizatorzy: GOK w Miejscu Piastowym, Zespół Szkół Publicznych, organizacje działające społecznie na terenie Miejsca Piastowego.

Miejsteckie Kolędowanie 2017

Życzenia noworoczne wszystkim zgromadzonym złożył dyrektor GOK Janusz Węgrzyn, oraz proboszcz parafii Piotr Bieniek.

Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Miejscu Piastowym zaprezentowały Jasełka, przygotowane przez siostrę Mariolę, Annę Such, oraz Alicję Inglot, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Innowacyjny sposób przekazu treści spowodował, że każdy człowiek mógł chociaż na chwilę przenieść się w czasie i raz jeszcze zrozumieć i uświadomić sobie istotę narodzin w grocie betlejemskiej.

Miejsteckie Kolędowanie 2017

W naszych progach gościliśmy, z-cę wójta Stanisławę Gawlik, proboszcza miejsteckiej parafii Piotra Bieńka, sołtysa wsi Marka Guzika, z-cę przewodniczącej Stowarzyszenia Edukacyjno–Kulturalnego My Marię Czekańską oraz dyr. GOK Janusza Węgrzyna.

Chór "Chorus" z Korczyny, kapela ludowa „Pogórzanie”, oraz wokaliści studia wokalnego „Gama” – Wiktoria Cetera, Kornelia Paszyńska, Wiktoria Micek, Zuzanna Stec zaprezentowali kolędy te znane i te które przeszły już w zapomnienie. Po raz pierwszy wspólnie na cymbałach z dziadkiem Stanisławem Szajną zagrała wnuczka Stanisława Wiktoria Micek. W ich wykonaniu usłyszeliśmy dwie kolędy:„Dzisiaj w Betlejem” oraz „Do szopy hej pasterze”.

Miejsteckie Kolędowanie 2017

W konkursie "Kolędujące Stoliki" według oceny Jury, w skład której wchodzili: Stanisław Szostak – dyrygent chóru, oraz członkowie kapeli „Pogórzanie” wygrał stolik nr. 2 kolędą "Oj maluśki, maluśki". Z rąk dyrektora Janusza Węgrzyna otrzymali zasłużoną nagrodę, kosz ciastek.

Impreza ta jest wspaniałą okazją do złożenia życzeń, do wzruszeń i wspomnień, których nigdy nie brakuje ,a paniom z KGW z przewodniczącą Bożenką Wójcik należą się słowa podziękowania za przygotowanie pysznego poczęstunku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.