76-letnia mieszkanka Krosna padła ofiarą oszustów, którzy metodą „na policjanta” wyłudzili od niej kilkadziesiąt tysięcy złotych.
W środę przed godziną 11, do 76-letniej krośnianki zadzwonił mężczyzna podający się za jej syna. Powiedział, że spowodował bardzo poważny wypadek samochodowy, jest zatrzymany i prosi o pilną pomoc finansową. Swój zniekształcony głos tłumaczył chorobą.

Następnie do rozmowy włączył się inny mężczyzna, podający się za policjanta. Określił wysokość kwoty, która ma zostać przekazana innemu funkcjonariuszowi na poczet wypłacenia domniemanego zadośćuczynienia osobom pokrzywdzonym w wypadku drogowym. W ten sposób uwiarygodnił słowa poprzednika, co uśpiło czujność krośnianki.

Kobieta, nie podejrzewając oszustwa, poszła do banku i wypłaciła pieniądze. Po powrocie do domu, przekazała gotówkę nieznanemu mężczyźnie, który przyszedł po pieniądze do jej domu.

Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy podszywają się pod członków rodziny, urzędników czy funkcjonariuszy. Starsze osoby, chcąc pomóc rzekomemu krewnemu są w stanie przekazać naciągaczom oszczędności całego życia. Apelujemy o szczególną ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Każda telefoniczna próba podjęcia pieniędzy pod pozorem działań policji bądź innych służb oznacza oszustwo.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.