Paweł Gierlach z Iwonicza-Zdroju zwyciężył w amatorskich zawodach w skokach narciarskich zorganizowanych na skoczni Franków w Dukli.
Kilkadziesiąt osób obejrzało w niedzielę zawody w skokach narciarskich zorganizowane na skoczni Franków w Dukli. Pomimo niesprzyjającej pogody na udział w zawodach zdecydowało się 22 zawodników.

Sportowa rywalizacja odbywała się na skoczni K25 a najlepsi skoczkowie amatorzy uzyskiwali odległości w okolicach 30 metrów. To tylko o 5 metrów bliżej niż wynosi rekord skoczni ustanowiony w latach 70-tych podczas lokalnego turnieju czterech skoczni. Nie obyło się bez upadków na szczęście nikomu nic się nie stało i wszyscy dokończyli zawody.

Na wysokości zadania stanęli organizatorzy imprezy i sponsorzy. Pierwsi trzej skoczkowie zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi i pieniężnymi, pozostali otrzymali pamiątkowe dyplomy. Imprezie towarzyszyły także inne atrakcje, na kibiców czekała loteria z cennymi nagrodami i darmowe ciepłe kiełbaski.

Zawody w skokach w Dukli

Po 4 seriach skoków najlepszym zawodnikiem okazał się Paweł Gierlach z Iwonicza-Zdroju, były zawodnik IKN Górnik Iwonicz-Zdrój - jednego z trzech najstarszych polskich klubów narciarskich - Chciałbym, aby skoki narciarskie wróciły do łask takich jak kiedyś aby skocznie tętniły życiem. Dzisiaj aura nie sprzyjała, śnieg bardziej "pływał" niż leżał ale wszystko rekompensowała organizacja zawodów która stała na wysokim poziomie - powiedział po zawodach zwycięzca.

Zawody w skokach narciarskich w Dukli

Klasyfikacja końcowa:
1. Paweł Gierlach - Iwonicz-Zdrój
2. Krzysztof Matusik - Lipowica
3. Grzegorz Barsznica - Jasionka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.