W Lubatówce odbył się pogrzeb Jana Dołęgowskiego, długoletniego dyrektora gimnazjum w Rogach i Szkoły Podstawowej w Lubatówce.
  
Dyrektor Społecznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Konfederatów Barskich w Rogach Jan Dołęgowski zmarł 6 lutego po ciężkiej i długiej chorobie w wieku 61 lat. W przeszłości był także długoletnim dyrektorem Szkoły Podstawowej w Lubatówce.

Pogrzeb Jana Dołęgowskiego odbył się dzisiaj w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Lubatówce. Dyrektor spoczął na cmentarzu parafialnym. W ostatniej drodze towarzyszyły mu tłumy mieszkańców Lubatówki i Rogów, rodzina, współpracownicy, przedstawiciele lokalnych władz, szkół i byli uczniowie.

- Byłeś właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Twój spokój i opanowanie a również rozsądek dawało poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Zawsze potrafiłeś znaleźć dobre rozwiązanie i zawsze można było na Ciebie liczyć. Byłeś wielkim przyjacielem, dopiero potem dyrektorem. A drzwi Twojego gabinetu były zawsze dla każdego otwarte. Zawsze umiałeś docenić sukcesy tak uczniów jak i ich nauczycieli, a było ich wiele. Z każdego cieszyłeś się i o każdym mnie informowałeś - Za to wszystko co zrobiłeś dla rogowskiej społeczności. Dziękuję. - mówiła ze wzruszeniem Maria Glazer, prezes Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła", radna gminy Miejsce Piastowe.