Skąd 13 i 14 latka miały alkohol? Dwie nastolatki leżały kompletnie pijane na torach w Krośnie.
Wczoraj około godz. 16:30 dyżurny z Krosna otrzymał zgłoszenie, że na torach kolejowych dworca PKP, mają leżeć osoby, które prawdopodobnie są nietrzeźwe. Na miejscu policjanci zauważyli dwie młode dziewczyny leżące na bocznicy kolejowej. Nastolatki były nietrzeźwe, kontakt z nimi był utrudniony, nie były w stanie odpowiedzieć na zadawane pytania.

Funkcjonariusze wezwali załogę karetki pogotowia, która przetransportowała je do szpitala. Obie, to mieszkanki Krosna w wieku 13 i 14 lat. Mundurowi o całym zdarzeniu powiadomili ich opiekunów.

Policjanci ustalają, w jaki sposób nastolatki weszły w posiadanie alkoholu i czy nie doszło do przestępstwa rozpijania małoletniego. Zgodnie z treścią art. 208 kk - kto rozpija małoletniego dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zdarzenie z udziałem dwóch nastoletnich krośnianek znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

~gabrys

22-02-2021 11:48 22 48

ale desperatki jezu ...
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.