Ponad 3,5 tys. dzieci skorzystało ze ślizgawki, na krośnieńskim rynku. Były gry i zabawy ale też nauka jazdy na łyżwach prowadzona przez instruktorów.
  
Ślizgawka funkcjonowała od 2 grudnia do 2 lutego. Mogły z niej korzystać dzieci i młodzież do 14 roku życia. Bezpłatną naukę jazdy na łyżwach prowadzili instruktorzy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Największym zainteresowaniem cieszyła się podczas ferii zimowych, popołudniami i w weekendy.

Sztuczne lodowisko było również dodatkową atrakcją w czasie Sylwestra oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15 stycznia, kiedy to wstęp odbywał się za wrzutkę do puszki WOŚP. Była to również ciekawa alternatywa na spędzenie ferii na krośnieńskim rynku.Ślizgawka pojawiła się w naszym mieście raz pierwszy i od samego początku była nie lada atrakcją. Przez cały okres świąteczny wokół niej odbywały się różne wydarzenia towarzyszące, które od początku grudnia do końca stycznia przyciągnęły na krośnieński rynek kilkadziesiąt tysięcy osób.

Pierwszym wydarzeniem był przyjazd Świętego Mikołaja. Wyczekiwany przez dzieci pojawił się z całą swoją świtą wieczorem 6 grudnia z workiem pełnym prezentów. Były koncerty oraz gry i zabawy dla dzieci, a sam Mikołaj w Kawiarni Café Antonio przy kominku rozdawał podarki. Elfy stanęły na wysokości zadania i dzięki ich pomocy wszystkie dzieci dostały prezenty. Magicznej scenerii dopełnił bajecznie prószący śnieg.Tradycyjnie była choinka, świąteczne dekoracje i szopka, a nawet dwie. Do tego, aby serce miasta w tym czasie wyglądało jeszcze bardziej wyjątkowo, krośnieńskie przedszkolaki dekorowały choinki ustawione w podcieniach, które wzięły udział w konkursie na najładniej przyozdobione drzewko. Konkurs, wraz z bonem na zabawki do przedszkola, w wysokości 2 800 zł wygrało Przedszkole Miejskie nr 8.

Nie zabrakło również atrakcji dla rodzin z dziećmi. Od 11 do 13 grudnia, w hali namiotowej, umieszczonej na płycie rynku pracowała pełną parą Fabryka Piernika. Nad tym, aby świąteczne wypieki się udały czuwali nauczyciele i animatorzy z Zespół Szkół Pondgimnazjalnych nr 2 i Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. Wypieczono i udekorowano ponad 1600 sztuk świątecznych pierników dla krośnieńskiego koła Towarzystwa św. Brata Alberta. Łącznie aromatyczną Fabrykę opuściło prawie 6000 korzennych ciasteczek. Były domki, zaprzęgi reniferów, anioły, choinki, świeczniki a nawet szopka. Wszystkie te piernikowe ozdoby przekazano na aukcję charytatywną.18 grudnia Fabryka Piernika zamieniła się Warsztat ozdób choinkowych prowadzony przez krośnieńskie Warsztaty Terapii Zajęciowej, Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi oraz RCKP.
Od 21 do 22 grudnia na starówce funkcjonował Jarmark Bożonarodzeniowy, w którym blisko 20 wystawców oferowało swoje wyroby m.in. rękodzieło, pieczywo, wyroby garmażeryjne czy świąteczne wypieki. W ciągu dwóch dni Jarmark odwiedziło blisko 700 osób.

Bardzo ważnym aspektem wydarzeń na świątecznym rynku był aspekt charytatywny. Od 11 do 21 grudnia Towarzystwo Św. Brata Alberta koło w Krośnie ze szkolnymi klubami wolontariatu prowadziło zbiórkę publiczną pn. ,,Świąteczne wsparcie dla osób samotnych, ubogich
i chorych”, podczas której zebrano kwotę 5 425,01 zł z przeznaczeniem na zakup paczek świątecznych dla osób samotnych, ubogich i chorych oraz na bieżące wsparcie.