Pierwszym dzieckiem 2014 roku urodzonym w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie jest po raz kolejny chłopczyk, mały Aleks, syn Justyny i Grzegorza. Przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 10.15. W chwili urodzenia chłopczyk ważył 3140 gramów i mierzył 53 cm.
Poród małego przebiegł bez komplikacji, więc zarówno mama, jak i dziecko czują się dobrze. Szczęśliwi rodzice otrzymali od Dyrektora Piotra Lenika upominki wraz z listem gratulacyjnym.

W 2013 roku w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie urodziło się 1251 dzieci, w tym 606 dziewczynek i 645 chłopców.

- W krośnieńskim Szpitalu od wielu lat oczekiwany jest remont Traktu Porodowego oraz Oddziału Położniczego, a więc miejsc gdzie zaczyna się ludzkie życie. Środki na ten cel staramy się pozyskać z zewnątrz. Kilka miesięcy temu złożyliśmy stosowny wniosek w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Na razie przeszedł on pozytywną ocenę formalną. Bardzo zależy nam, aby jak najszybciej unowocześnić nasz Trakt Porodowy, który służy m.in. mieszkańcom Krosna i całego powiatu krośnieńskiego - informuje Dyrektor Szpitala.

W ramach projektu planuje się m.in. modernizację Traktu Porodowego, zakup niezbędnego sprzętu medycznego, szkolenie personelu medycznego oraz prowadzenie zajęć w ramach Szkoły Rodzenia. Projekt uwzględnia również sfinansowanie około dwustu wyprawek dla noworodków, w których znajdą się akcesoria niezbędne nowonarodzonemu dziecku, takie jak m.in.: artykuły higieniczne, pieluchy jednorazowe, elektroniczna niania, łóżeczko, materac, kojec i rożek. Wyprawkę otrzyma dziecko, którego rodzice będą objęci projektem, tzn. wezmą udział w zajęciach Szkoły Rodzenia, a ich dziecko przyjdzie na świat w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie.