Pijany kierowca zatrzymany za wykroczenie drogowe chciał przekupić policjantów i wręczył im 100 zł. Wcześniej był już karany za jazdę po pijanemu. Został zatrzymany.
W miniony poniedziałek policjanci krośnieńskiej komendy pełniąc służbę na ul. Podkarpackiej w Krośnie interweniowali wobec kierujacego fiatem uno, który przejechał na czerwonym świetle. W trakcie rozmowy z zatrzymanym do kontroli kierowcą policjanci wyczuli woń alkoholu. Po zbadaniu alkotestem okazało się, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 54-letni mieszkaniec Krosna chcąc nakłonić policjantów do odstąpienia od dalszych czynności wręczył policjantom 100 zł. Mundurowi poinformowali krośnianina, że popełnił kolejne przestępstwo, za które również poniesie odpowiedzialność karną.

Za przestępstwo wręczenia łapówki policjantowi kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Meżczyzna w 2010 roku był już skazany za jazdę po pijanemu

Prokuratura Rejonowa w Krośnie zastosowała wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.